ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עפר השרון ר.י. בע"מ נגד מועצה אזורית מגידו :

בפני כבוד ה שופט דני צרפתי

העותרת /המבקשת

עפר השרון ר.י. בע"מ

נגד

המשיבה
מועצה אזורית מגידו

החלטה

1. לאחר שעיינתי בבקשה ובעתירה, אני רואה להיעתר חלקית לבקשה כפי שיפורט.

2. אקדים ואציין כי הבקשה והעתירה חסרות פירוט בדגש להיקף דרישות החוב המופנות נגדה, תוך חלוקה לשנים, כאשר לעתירתה צירפה אך ורק דרישת תשלום המתייחסת לחלק מהתקופה הנטענת ( והעומדות על סך כ-74 אש"ח בלבד, סכום שכשלעצמו אינו מתיישב עם היקף דרישות תביעת החוב הכוללת, העומדת על מעל מיליון ₪).

כמו כן לא הובהר האם דרישות החוב המתייחסות לשנת 2019 ולגביהן למעשה מודה העותרת כי החזיקה שטח של 1000 מ"ר, שלא למטרות חקלאיות, שולמו על ידה.

עוד לא ברור מהעתירה וצירופיה, האם העותרת הגישה השגה ביחס לכלל תקופות החוב וככלל מה המענה שנמסר לה עד היום מצד המשיבה לענין טענותיה.

3. מכל מקום ולאחר שנתתי משקל לסיכויי העתירה ביחס לחלק לא מבוטל מדרישות החוב (ככל שמתייחסות לשטחים נרחבים מאלו שהחזיקה העותרת, וביחס לתקופות שמעבר לתקופת ההחזקה כשוכרת, והכל על פי טענתה בשלב זה) ובעיקר לאחר ששקלתי את מאזן הנוחות והחשש לשיתוק פעילותה העסקית של העותרת, אני רואה להיעתר כאמור חלקית לבקשה .

4. בהתאם אני מורה כי העיקול ברישום יצומצם לסכום של 250 אש"ח בלבד, וכן ייאסר על המשיבה להמשיך בנקיטת הליכים מינהליים כל שהם עד להחלטה אחרת.

5. להבטחת כל נזק ממתן הצו, יחתמו מנהלי המבקשת על כתב ערבות להבטחת כל נזק וללא הגבלה בסכום. הפקדת כתב הערבות תהווה תנאי לכניסת החלטה זו לתוקף.

6. קובע דיון בבקשה לצו ביניים ליום 30/9/2021 שעה 12:00.

7. העתירה, הבקשה והחלטה זו יומצאו למשיבה עוד היום (14/9/2021) עד שעה 15:30, זאת כתנאי לכניסת החלטה זו לתוקף.

8. תמצית תשובת המשיבה לבקשה תוצג עד ליום 29/9/2021 בצירוף העתק לב"כ המבקשת.

9. בשולי החלטה זו מומלץ לצדדים לבוא בדברים על מנת לגבש לכל הפחות מתווה לענין צו הביניים שיעמוד בתוקפו עד להכרעה בעתירה גופה ובכך לנסות לייתר את הדיון הקבוע.

10. המזכירות תעביר העתק ההחלטה.

ניתנה היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עפר השרון ר.י. בע"מ
נתבע: מועצה אזורית מגידו
שופט :
עורכי דין: