ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ז'נה חנוקייב נגד כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון :


בפני כבוד ה שופטת רבקה איזנברג

מבקשת

ז'נה חנוקייב

נגד

משיבים

  1. כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
  2. קרין מיזלס (מנהלת מיוחד ת)

פסק דין

עיון בתיק מגלה כי למרות ההחלטה מיום 10.8.21 החייבת לא הסירה מחדליה. החייבת התעלמה לחלוטין ממתווה הפריסה שאושר ביום 10.2.21 במסגרתו נדרשה לסלק פיגוריה ולהשלים מסמכים לאחר חקירתה. כעולה מאישורי המסירה שבתיק החלטות אלה הומצאו לחייבת.
מהודעת המנהלת המיוחדת עולה כי לאחר ההסדר לעיל חדלה, שוב, מהגשת דוחות, לא סילקה פיגוריה בהתאם למתווה ולא השלימה המסמכים כאמור.
בעניינה של החייבת מדובר במחדלים מתמשכים, חוזרים ונשנים , מבלי שזו דואגת להפנים את דרישות ההליך. בהקשר די אם אפנה לעובדה שבעניינה ההליך כבר בוטל פעמיים מחמת מחדלים- בימים 22.10.19 ו- 1.1.20. בהחלטה מיום 17.3.20 לאחר שהחייבת שבה להליך בפעם השנייה, הובהר לה שאם תשוב לצבור מחדלים ההליך יבוטל ללא אפשרות חזרה.
בנסיבות אלו, ובזיקה להתראה שניתנה בהחלטה לעיל, אין לי אלא לראות את החייבת כמי שוויתרה על הצורך בהמשך ההליך, ועל כן אין מנוס אלא למחוק את בקשתה העיקרית.
יובהר כי מחדלי החייבת שעה שהיא חוסה תחת צו הכינוס שניתן בעניינה מהווים התנהגות בחוסר תום לב, שעה שמחד גיסא נהנית החייבת מהטבות הנובעות מצו הכינוס, ומאידך גיסא איננה מבצעת הנדרש ממנה במסגרת הליך הפש"ר.
לפיכך אני מורה על מחיקת הבקשה לפשיטת רגל על כל השלכותיה.
בנסיבות אלה, ההגבלות שהושתו בצו הכינוס מבוטלות, וצו עיכוב יציאה מן הארץ יעמוד על כנו למשך 90 יום נוספים.
הדיון הקבוע ליום 3.10.21 מבוטל.
בהמשך להחלטה שניתנה, שקלתי האם להחיל את ההתראה , היינו, שלא לאפשר חזרתה להליך זה בפעם השלישית. עם זאת לנוכח מצבה הנטען והיעדר ייצוג, לא אורה כן ותנאי להגשת בקשה לביטול פסק דין זה הינו צירוף אישור המנהלת המיוחדת בתוך 30 יום מהיום בלבד בדבר: סילוק מחדלי החייבת בתוספת תשלום לקופת הכינוס בסך 1,500 ₪ בגין הוצאות ביטול פסה"ד.

הגשת בקשה עיקרית חדשה תהא בהתאם להלכ' אלקצאצי (ע"א 8673/13 גמיל אלקצאצי נ' כונס הנכסים הרשמי [2.4.14]).
הוצאות ההליך ישולמו בהתאם לתקנות (הוצאות המנהל המיוחד בסך של 500 ₪ ישולמו בנוסף), ולחלופין, לפי הנחיות הכונ"ר לעניין תעריפים מינימאליים, לפי הגבוה מביניהן, והיתרה תועבר לנושים בכפוף לכל דין תקף.

ניתן היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ז'נה חנוקייב
נתבע: כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
שופט :
עורכי דין: