ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רומן שאולוב נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת כרמית פאר גינת

מבקשים

רומן שאולוב

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

לפניי בקשה להארכת מועד להישפט באשר לדו"ח שמספרו 10500982151.

ב"כ המבקש ציין כי המבקש מכר את הרכב הנדון טרם ביצוע העבירה לאדם בשם חאזם מסרי, אולם האחרון לא ביצע העברת בעלות לרכב במשרד הרישוי, ולכן הדו"ח הנדון התקבל על שם המבקש. לדבריו, המבקש פנה למר מסרי, אולם הוא טען בפניו כי אינו אחראי על העבירה וגירש אותו. המבקש טען כי פנה למשטרת ישראל, וזו הפנתה אותו למרכז לפניות נהגים כדי להזמין צילום של הדו"ח. המבקש ציין כי פנה ביום 28.7.21 למרכז לפניות נהגים, ושם שלחו לו תמונה של הרכב ושל מבצע העבירה, וכי ברור, לדבריו, כי מי שמצולם בתמונה הוא מר מסרי. לאור האמור, הוא ביקש להאריך למבקש את המועד להישפט באשר לדו"ח הנדון. לבקשה צורף תצהיר מטעם המבקש, תשובת המרכז לפניות נהגים מיום 29.7.21 והתמונות של מבצע העבירה.

המשיבה מתנגדת לבקשה. בתגובתה מיום 13.9.21 ציינה ב"כ המשיבה כי הדו"ח נשלח לידי המבקש לכתובתו הרשומה במשרד הפנים וכי היה עליו לדאוג להסבתו על שם הנהג בפועל ולתמוך זאת במסמכים. כמו כן, היא ציינה כי המבקש הגיש את הבקשה לבית המשפט בשיהוי של מספר חודשים, ואף לא ציין טענות הגנה משמעותיות.

אין חולק כי המבקש קיבל לידיו את הדו"ח הנדון, אולם טען כי לא ביצע את העבירה, אלא האדם שמכר לו את הרכב, בשם חאזם מסרי.

ראשית, המשיבה ציינה בתגובתה כי הבקשה לבית המשפט הוגשה באיחור של מספר חודשים. אכן, המועד האחרון להגשת הבקשה להישפט, כפי שצוין על גבי דו"ח, היה 28.4.21, בעוד שהבקשה הנוכחית הוגשה לבית המשפט ביום 16.8.21 (3.5 חודשים מאוחר יותר). אולם, מנימוקי הבקשה ומהמסמכים המצורפים עולה כי המבקש לא קפא על שמריו בתקופה זו, אלא פנה למר מסרי, שלפי טענת המבקש הוא הנהג בפועל, וביקש ממנו לקחת אחריות על ביצוע העבירה, אך זה סירב; פנה למשטרת ישראל וכן פנה למרכז לפניות נהגים וביקש מהם את התמונות של מבצע העבירה. אין המדובר בשיהוי משמעותי, ואני רואה בפעולותיו של המבקש, שנועדו לשפוך אור על זהותו של מבצע העבירה, כהסבר מניח את הדעת לפשר השיהוי.

יתרה מכך, המבקש ציין בבקשתו טענת הגנה משמעותית לגופו של עניין, וזאת בניגוד לנטען על ידי המשיבה, והיא שאדם אחר נהג ברכב בעת ביצוע העבירה. טענה זו גובתה בתמונות ברורות של מבצע העבירה, כפי שנשלחו לו על ידי המרכז לפניות נהגים, וטען כי עולה מהן כי הוא לא ביצע את העבירה, אלא מר חאזם מסרי. טענה זו לא נסתרה על ידי המשיבה בתגובתה, והמדובר בטענת הגנה משמעותית, שיש לבררה במהלך התיק העיקרי, ועל כן אני סבורה כי יש לאפשר למבקש לקבל את יומו בבית המשפט.

לאור כל האמור, אני נעתרת לבקשה ומורה על הארכת המועד להישפט בגין הדו"ח שמספרו 10500982151.

העתק מהחלטה זו יועבר לצדדים ולמרכז לפניות נהגים במשטרת ישראל.

ניתנה היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רומן שאולוב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: