ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ציון קמיקר נגד רשות האוכלוסין הגירה -משרד הפנים :

14 ספטמבר 2021
לפני: כבוד השופט דורי ספיבק, סגן הנשיאה

התובע:
ציון קמיקר ואח'
ע"י ב"כ עו"ד אחווה פודים
-
הנתבע:
רשות האוכלוסין הגירה -משרד הפנים
משרד האוצר- הממונה על השכר
נציבות שרות המדינה
ע"י ב"כ עו"ד איריס גלילי-יוזרי

החלטה

  1. לפני בקשת רו"ח רבקה נאורי, שמונתה כמומחית מטעם בית הדין לפסוק לה שכר טרחה בגין עבודתה החלקית. בבקשתה מתארת המומחית את ההשקעה שנדרשה בבניית אפיון המערכת הבודקת ערך שעה ברמה השעתית לכל תחום משמרת: בוקר, צהריים וערב. המומחית ביקשה כי נפסוק לה שכר של 10,000 ₪ על חוות הדעת הראשונה וכן שכר טרחה של 8,000 ₪ על כל חוות דעת נוספת וזאת לפני מע"מ.
  2. התובעים השאירו לשיקול דעת בית הדין את קביעת גובה שכר הטרחה.
  3. לאחר שהמדינה לא הגיבה לבקשה לפסיקת שכר הטרחה, על אף שנתבקשה לעשות כן, קבעתי בהחלטה מיום 2.9.21 כי יש מקום לפסוק לה שכר טרחה חלקי ועל כן הוריתי כי על המדינה לשלם למומחית בתוך עשרה ימים סך של 5,000 ₪ בגין כל אחת מחוות הדעת שהוגשו וסך זהה בגין כל אחת מחוות הדעת שטרם הוגשו. כן קבעתי כי על המדינה להגיש תגובתה לבקשת המומחית לעניין שכר הטרחה שלה ללא דיחוי.
  4. ביום 6.9.21 הגישה המדינה תגובתה לבקשה לפסיקת שכר טרחה. בתגובתה מסכימה המדינה עם בקשתה של המומחית לפסוק לה שכר טרחה של 10,000 ₪ בגין חוות הדעת הראשונה וכן עם בקשתה לפסוק לה שכר טרחה של 8,000 ₪ בגין כל חוות דעת נוספת וזאת בגין 20 חוות הדעת הראשונות (סך הכל 162,000 ₪).

עם זאת, המדינה ביקשה כי סכום זה יחולק לשניים כך שהחלק הראשון ישולם עד ליום 20.9.21 ואילו הסכום השני ישולם תוך 10 ימים ממועד קבלת חוות הדעת המותקנות, ככל שבית הדין יתיר לשלוח למומחית שאלות הבהרה, באופן העשוי להביאה לתיקון חוות דעתה. כן הוסיפה כי תשלם תשלום נוסף תוך 10 ימים ממועד קבלת 17 חוות הדעת שיוגשו עד ה-30.9.21 או בסמוך לכך.
5. הלכה למעשה, הסכימה המדינה עם שכר הטרחה המבוקש על ידי המומחית ומבקשת אך לפרוס אותו לשני תשלומים, כאשר התשלום השני יבוצע לאחר שיתוקנו חוות הדעת, ככל שאתיר העברת שאלות הבהרה נוספות למומחית שיובילו לתיקון חוות הדעת מצידה. לא מצאתי כי יש מקום להסכים לחלוקה זו, שכן המומחית כבר הגישה את חוות הדעת ואף כפי שעלה מהדיון שהתקיים ביום 22.8.21 נשלחו אל המומחית שאלות הבהרה במספר הזדמנויות ואלה הביאו אותה לתקן את חוות הדעת שנמצאות לפנינו היום.
6. אין בקביעתי זו כדי להכריע לעת עתה בבקשת המדינה למשלוח שאלות הבהרה נוספות למומחית.
7. אשר על כן, אני קובע כי על המדינה לשלם למומחית שכר טרחה בגין הוצאת 20 חוות הדעת בסך של 162,000 ₪ לתשלום עד ליום 30.9.21. ככל שהמדינה כבר שילמה בהתאם להחלטתי מיום 2.9.21, אזי שיש להפחית סכום זה מהסכום שקבעתי עתה.

ניתנה היום, ח' תשרי תשפ"ב, (14 ספטמבר 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ציון קמיקר
נתבע: רשות האוכלוסין הגירה -משרד הפנים
שופט :
עורכי דין: