ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל מכלוף נגד נורוץ דנילוב :

בפני כבוד ה שופטת אורית ליפשיץ

תובעים

שמואל מכלוף

נגד

נתבעים
נורוץ דנילוב

החלטה

מבוא
בפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד, ביום ה- 19/7/21 , לפיו התקבלה תביעתם של התובע ים והנתבעת חוייבה לשלם לתובעת סך של 10,730 ₪, בצרוף הצמדה וריבית כחוק.
הנתבעת הגישה בקשה ביום ה- 18/8/21, בה היא מבקשת לקיים את הדיון בשנית, היות ולטענתה, עקב גילה המבוגר של הנתבעת ועקב משבר הקורונה היא הכניסה את עצמה לבידוד מרצון.
עוד לטענתה עומדים לרשותה טענות הגנה מוצקות והיא מבקשת את יומה.
כעולה מתגובת התובעים דין הבקשה להידחות. לטענתם הבקשה הוגשה באיחור, ללא כל אסמכתא לטיעוניה, וללא כל הסבר מדוע לא הוגשה בקשת דחייה, וכן לא פורטו כלל נימוקי ההגנה. לטענתם הנתבעת מנסה לדחות את הקץ ולהימנע מתשלום של מה שהיא חייבת ללא עוררין בגין התאונה.
דיון
בית המשפט מביע את מורת רוחו הרבה מאי התייצבותה של הנתבעת לדיון .
למעשה כלל לא ברור, גם לא מנימוקי הבקשה, מדוע הנתבעת לא טרחה והודיעה לבית המשפט כי אינה מתכננת להגיע לדיון שנקבע, או מדוע לא ביקשה היא דחייה, בפרכניסה את עצמה מיוזמתה לבידוד וידעה כי היא לא תוכל להתייצב לדיון שנקבע מבעוד מועד.
זאת ועוד, המבקשת כלל לא הציגה אסמכתאות לבידוד נטען זה, כמקובל וכמצופה, לביסוס טיעוניה.
שגגה, ככל טעות אנוש, אכן אפשרית, אולם טעות אנוש לא בהכרח תהווה תמיד טעם מספיק לביטול פסק דין, בשל אי התייצבות.
לאחר שעיינתי בבקשה, ולאחר ששקלתי את האינטרסים השונים של הצדדים, אני סבורה שיש לאפשר לנתבעת להוכיח את טענותיה בבית המשפט ולאפשר לה את יומה, אך זאת תוך חיובה בהוצאות בשל אי התייצבותה לדיון, ובשל הט רחה הרבה אשר גרמה ביודעין לכל הנוגעים בדבר, וזאת ללא שניסתה לבקש את דחיית הדיון ולהודיע על אי התייצבותה למרות שידעה היטב כי היא לא מתכננת להגיע לדיון הקבוע .
הנני משיתה על הנתבעת הוצאות בסך של 1 000 ₪ לטובת התובעים, וללא כל קשר לתוצאות ההליך ' אשר יופקדו בקופת בית המשפט בתוך 20 יום.
ככל שהנתבעת לא תפקיד את ההוצאות בתוך 20 יום, במזכירות בית המשפט, פסק הדין יוותר בעינו.
ככל שהמבקשת תפקיד ההוצאות פסק הדין יבוטל ומזכירות בית המשפט תקבע מועד הוכחות נוסף.

סוף דבר
אני מבטלת את פסק הדין שניתן במעמד צד אחד , וזאת כפוף לתשלום הוצאות לטובת התובעת בסך של 1000 ₪, ללא קשר לתוצאות ההליך, אשר יופקדו בקופת בית המשפט תוך 20 יום.
ככל שהנתבעת לא תפעל להפקדת סכום ההוצאות בקופת בית המשפט עד למועד שקבעתי, פסק הדין ייוותר על כנו. ככל שהנתבעת תפעל להפקדת הסכום שקבעתי עד למועד שקבעתי, תפעל המזכירות להעברת הכספים לידי התובעת.
למותר לציין שכל שהנתבעת לא תפעל להפקדת ההוצאות שקבעתי, עד למועד שקבעתי דיון ההוכחות יבוטל.
המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, ח' תשרי תשפ"ב, 14 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שמואל מכלוף
נתבע: נורוץ דנילוב
שופט :
עורכי דין: