ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נצח ישראל יונה נגד האחים משהור בניין ופיתוח בע"מ :

לפני:

כבוד השופטת רחל בר"ג-הירשברג

התובע
נצח ישראל יונה

-
הנתבעת
האחים משהור בניין ופיתוח בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד עופר רביד ועו"ד עידן עשוש

פסק דין

  1. מונחת לפניי בקשת הנתבעת למחיקת תביעתו של התובע ממגוון טעמים ועיקרם בכך שאינו מגיב להחלטות החוזרות של בית הדין.
  2. בהחלטות מהימים 2.5.2021, 27.5.2021 ו-18.7.2021 התובע התבקש להגיש תגובתו לבקשות שונות שהגישה הנתבעת. בהחלטה נוספת מיום 15.8.2021 התבקשה באת כוחו היוצאת של התובע, עו"ד יעל ארז גולדשטיין, להודיע אם היא עדיין מייצגת את התובע, וככל שאינה מייצגת אותו עוד להודיע אם המציאה לו או לבא כוחו את החלטות בית הדין, וכן להמציא את פרטי התובע לצורך התקשרות עמו. במקביל התבקשה הנתבעת להבהיר אם המציאה לתובע העתקים מהבקשות שהגישה ולאיזה מען המציאה אותם.
  3. תגובת הנתבעת התקבלה וממנה עולה כי היא המציאה את בקשותיה לעו"ד יניב גלבוע, שלמיטב ידיעתה מייצג את התובע. עם זאת תגובת עו"ד ארז גולדשטיין לא התקבלה, אף שעיון במערכת נט המשפט מעלה כי צפתה בהחלטה. כך גם לא התקבלה כל תגובה אחרת מטעם התובע או מטעם עו"ד גלבוע. אטעים כי על פי הודעה שהגישה עו"ד ארז גולדשטיין ביום 18.4.2021 עו"ד גלבוע נטל את ייצוג התובע ומתעתד להציג ייפוי כוח. אלא שעו"ד גלבוע לא המציא ייפוי כוח לבית הדין ולא הגיש כל הודעה רלוונטית בתיק מאז יום 18.4.2021. הוא אינו מעודכן כגורם מייצג בהליך ואין אפשרות להעביר אליו החלטות שניתנות בתיק. לא למותר להוסיף כי מענו של התובע לא צוין בכתב התביעה או בכל הודעה אחרת.
  4. בנסיבות שנוצרו נראה שהקשר עם התובע נותק ואין כל אפשרות מעשית לקדם את ההליך. על כן אין מנוס ממחיקת התביעה. אוסיף כי דומה שנכון הוא שזמן שיפוטי יקר ערך יוקדש למי שעושים לקידום עניינם, מקיימים אחר הוראות בית הדין בקפידה ובמועד וממלאים אחר חובתם לסייע לבית הדין בקיום המוטל עליו, ובכלל זה ניהול הליך שיפוטי ראוי והוגן בתוך זמן סביר ומתוך הגינות דיונית (ראו והשוו: עקרונות היסוד שבתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט – 2018). על כן אני מורה על מחיקת התביעה.
  5. אשר להוצאות המשפט – לא בלי היסוס, בשל הנסיבות שתוארו בהחלטה זו וכן לנוכח אתגרי השעה איני עושה צו להוצאות בעת הזו. עם זאת ככל שיבחר התובע לחדש את ההליך, בהליך חדש ונפרד, יישא בהוצאות הנתבעת בסך 5,000 ₪ וזאת כתנאי לחידושו.

ניתן היום, ח' תשרי תשפ"ב, (14 ספטמבר 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: נצח ישראל יונה
נתבע: האחים משהור בניין ופיתוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: