ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעדים טיולי תרבות וטבע בע"מ נגד איריס זקס :

בפני: כבוד השופט הבכיר אור אדם

תובעת
יעדים טיולי תרבות וטבע בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד גיא צוקר

נגד

נתבעים

  1. איריס זקס
  2. דני זקס

ע"י ב"כ עו"ד אסף כהן צידון

החלטה

שני הצדדים הגישו בקשות הדדיות למתן צו לגילוי מסמכים ספציפיים או לתשובות לשאלון.
לאחר שבחנתי את הבקשות והתשובות להן, מצאתי לנכון לדחות את שתי הבקשות.
מחד גיסא, הסוגיה המרכזית שבמחלוקת בין הצדדים, השימוש בשם המסחרי "יעדים" היא סוגיה מתחום הקניין הרוחני, אשר תוכרע בעיקרה (אם לא כולה) על יסוד טיעונים משפטיים ולאור הדין והפסיקה בנושא. בנסיבות אלה, הציע בית המשפט לעבור ישירות לסיכומים בסוגיית החבות, אולם הצדדים דחו הצעה זו. מכאן שהרלוונטיות של מסמכים או תשובות לשאלון להכרעה בסוגיה משפטית זו היא רלוונטיות שולית, אם בכלל קיימת.
מאידך גיסא, מדובר בשתי מתחרות עסקיות, ולכן יש להיזהר במתן הוראה גורפת מדי על גילוי מסמכים שאפשר כי יהיה בה משום חשיפת סודות מסחריים, ומירב הדרישות ההדדיות לגילוי נוגעות לתחום זה, כדי למנוע שההליך ישמש את הצדדים לעניינים שאינם מסייעים בהכרעה.
בעניין דומה קבע בית המשפט העליון כי אין להתיר חקירה על גילוי מסמכים, על מנת שלא להפוך את הליך הגילוי והעיון כתחליף לשלב ההוכחות. אם על פניו אפשר שהגילוי יחשוף סוד מסחרי, ניתן לדחות את ההכרעה לשלב מאוחר יותר, כאשר תתברר מידת הרלוונטיות (רע"א 2376/13 רמי לוי שיווק השקמה תקשורת בע"מ נ' משה דהן (08.07.2013)‏‏ , פסקה 17 – 18 לפסה"ד ; רע"א 8649/17 חברת פרטנר תקשורת בע"מ נ' אלחנן תגר ( 16.04.2018)‏‏ ; רע"א 9322/07 Gerber Products Company נ' חברת רנדי בע"מ (15.10.2008)‏‏ ).
בנסיבות העניין, החלטתי אפוא לדחות את שתי הבקשות ההדדיות, ולכן ישא כל צד בהוצאותיו.
בשולי הדברים יודגש, כי ע"פ תקנה 3(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי תשע"ט 2018, אשר חלה גם על הליכים שנפתחו טרם תחולת התקנות, זוהי חובתם של באי כוח הצדדים לסייע לבית המשפט בקיום המוטל עליו , לנהוג בתום לב ובהגינות דיונית, תוך שהם מסייעים במימוש התכלית הדיונית, ובכלל זה העמדת הפלוגתות האמיתיות שבמחלוקת בין בעלי הדין, מיקודן, בירורן והכרעה בהן .
מעיון ברצף הבקשות שהוגשו ע"י ב"כ שני הצדדים ואופן ניסוחן, עולה כי ב"כ שני הצדדים מעדיפים להתנצח, לריב, להתווכח ולהטריח לשווא את בית המשפט ואת הצד שכנגד, תחת למלא את הייעוד המצופה מעורכי דין.

ניתנה היום, ו' תשרי תשפ"ב, 12 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעדים טיולי תרבות וטבע בע"מ
נתבע: איריס זקס
שופט :
עורכי דין: