ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה חדד נגד דלתא קפיטל גרופ בע"מ :


בפני כבוד ה שופט איתי רגב

תובעים

  1. יהודה חדד
  2. מרים חדד
  3. אמיר חדד
  4. לימור חדד

נגד

נתבעת
דלתא קפיטל גרופ בע"מ

החלטה

באוגוסט 2020, לפני כשנה, הגישו התובעים את התביעה שבנדון. בכתב התביעה עתרו כי בית המשפט יצהיר שהסכם ההלוואה שנטלו מהנתבעת בטל, וכפועל יוצא מכך – כי בטלות הבטוחות שהועמדו במסגרת הסכם ההלוואה, כי בטלים הליכי הכינוס שנקטה הנתבעת וכי קמה חובת השבה הדדית. לחילופין, עתרו כי בית המשפט יצהיר כי הריבית על פי הסכם ההלוואה היא הריבית על פי חוק פסיקת ריבית או בשיעורים אחרים שהוצעו (ס' 5 לכתב התביעה), וכי ההליכים בתיק ההוצאה לפועל יעוכבו לששה חודשים על מנת שיוכלו לקבל הלוואה בגובה הסכום שייפסק.

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי וביום 14.12.20 קבע בית המשפט (כבוד הש' מ' בן-ארי) כי משנוסחה התביעה כתביעה לבטלות הסכם הלוואה, ומשננקב לעניין זה בסכום של 1.25 מליון ₪, הסמכות העניינית היא לבית משפט השלום – ובית המשפט המחוזי הורה על העברת הדיון בתביעה, בהתאם.

כתב הגנה הוגש ביום 1.3.21 (ובו טענה הנתבעת, בין היתר, כי יש לסלק התביעה על הסף מחמת התיישנותה) , ובמקביל נקבע מועד לישיבת קדם משפט, לפני, ליום 14.9.21. כתב תשובה לכתב ההגנה הוגש ביום 12.4.21.

בהודעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי ביום 23.11.20 הודיעו הצדדים כי נוכח ההכרות רבת השנים בין באי כוחם יבקשו לנסות וליישב את המחלוקות ביניהם מחוץ לכתלי בית המשפט. נדמה כי על אף התקווה שעלתה מהודעה זו לא צלחה ההדברות בין הצדדים.
משכך, הגישו התובעים בקשה לגילוי מסמכים כללי וביחס למסמכים שפורטו, וכן להורות לנתבעת להשיב בתצהיר לשאלון שנשלח אליה.
הנתבעת, מצדה, הגישה בקשה לגילוי מסמכים ספציפיים וחידשו (כבקשה עצמאית) את עתירתם בסוגיית ההתיישנות. כן הגישה תצהיר במענה לבקשה לגילוי מסמכים וכתשובה לשאלון.

בשים לב לאמור, ובפרט לבקשה בעניין ההתישנות, נתבקשו הצדדים להודיע האם יש מקום להורות על דחיית מועד ישיבת קדם המשפט הקבוע לדיון, כאמור, השבוע.
הנתבעת השיבה כי על מנת לאפשר לתובעים להגיב לבקשה לסילוק על הסף וכדי שהיא תוכל להשיב לתגובה זו, אין טעם בקיום הדיון במועדו.
התובעים הגיבו כי יש מקום לתת החלטה בבקשה 7 (בקשה למתן החלטה בבקשה לעניין המסמכים והשאלון) וכי בקשה זו עומדת בפני עצמה, ובמקביל ציינו כי המענה לעניין המסמכים והשאלון רלוונטי גם למענה בעניין ההתיישנות.
מאחר שתצהיר במענה לבקשה לגילוי מסמכים ובתשובה לשאלון הוגש לתיק (כמצוין גם בס' 6 לעיל) , ונוכח עמדת הצדדים באשר לבקשה לעניין ההתישנות, מתייתר הדיון הקרוב בשלב זה.

נוכח האמור, אני מורה על ביטול הדיון הקבוע ליום 14.9.21.
התובעים יגיבו לבקשה לסילוק על הסף עד ליום 6.10.21.
ת"פ 7.10.21.

ניתנה היום, ו' תשרי תשפ"ב, 12 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהודה חדד
נתבע: דלתא קפיטל גרופ בע"מ
שופט :
עורכי דין: