ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דימיטרי איגולינסקי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופט גיל קרזבום

מבקש

דימיטרי איגולינסקי
באמצעות באת כוחו עו"ד אנה לכטנשטיין

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

הבקשה וטענות הצדדים
לפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין דו"ח שעניינו נהיגה על השול. העבירה צולמה במצלמה טקטית. המבקש טען כי הגיש בקשה להישפט במסגרת התקופה הקבועה בחוק אשר נדחתה בשל העובדה שהדו"ח שולם. ובהקשר זה ציין כי הדו"ח שולם ע"י אמו בתום לב ללא ידיעתו, והוא ידע על קיום הדו"ח רק בעקבות בדיקת מצב הנקודות שצבר לחובתו במשרד הרישוי. לגופו של עניין, כפר בביצוע העבירה וטען טענות כלליות כנגד תקינות המצלמה, והיעדר רישומים נלווים. בהתאם, טען כי ייגרם לו עיוות דין במידה ובקשתו תדחה.

אמו של המבקש העידה בפניי כי שילמה את הדו"ח ללא ידיעתו של המבקש, ולא ידעה לומר מתי עדכנה אותו בעניין.

המשיבה מתנגדת לבקשה מהטעם שהבקשה להישפט לא הוגשה במסגרת התקופה שנקבעה בחוק, והעובדה שהדו"ח שולם. עוד טענה כי מעיון בתצלומים ניתן לראות בבירור את ביצוע העבירה.

דיון והכרעה
מששולם הקנס על ידי המבקש יש לראותו כמי שהודה בביצוע העבירה, הורשע ונגזר דינו - ראה ע"פ 40584/07 ציפורה רייני נ' מ. ישראל - מחוזי ירושלים . יודגש, כי בית המשפט אינו מחויב לברר את נסיבות תשלום הדו"ח ולבחון אם הדוח שולם על ידי מי שהדוח נרשם על שמו או על ידי מי מטעמו, על דעתו או בניגוד לדעתו או במסגרת הסדר עם המרכז לגביית קנסות (ראה רע"פ 2937/17 ג יל פלדמן נ' מדינת ישראל , וראה גם עפ"ת (מחוזי י-ם) 45005-06-18 הלל רוזנברג נ' מדינת ישראל ).

עם זאת, אין להתעלם במקרה זה מהעובדה, שהמבקש הגיש בקשה להישפט במסגרת 90 הימים הקבועים בחוק (העבירה בוצעה בתאריך 16.3.21 והבקשה להישפט הוגשה בתאריך 1.6.21) , עובדה שיש בה כדי לתמוך בטענתו לפיה לא היה מודע לעובדה שאמו שלמה את הדו"ח ללא ידיעתו. בנוסף, יש בעובדה זו כדי ללמד על כך , שהמבקש לא "שקט על שמריו", ו הוא אכן התכוון להגיש בקשה להישפט במועד (כפי שעשה בפועל), אך בעקבות תשלום הדו"ח על ידי אמו, בקשתו נדחתה.

בנסיבות מיוחדות אלה, אני סבור שנכון לאפשר לבקש את יומו בבית המשפט. זאת, גם אם טענות ההגנה של המבקש אינן מצדיקות בפני עצמן את קבלת הבקשה.

בהתאם, אני מורה על הארכת המועד להישפט ביחס לדו"ח נשוא הבקשה.

נוכח התנהלות המבקש, שהביאה לבזבוז זמן שיפוטי לא מבוטל, אני מחייב אותו בהוצאות הבקשה והדיון בסך 1,000 ₪ , אשר ישולמו לאוצר המדינה בתוך 90 יום מהיום. לציין שגם ב"כ המבקש סברה בעקבות הערת בית המשפט, שנכון להשית על המבקש את הוצאות הבקשה. המזכירות תשלח למבקש שובר לתשלום.

להודיע לצדדים ולמשטרת ישראל אשר מתבקשת להגיש כתב אישום בהתאם .

ניתנה היום, ו' תשרי תשפ"ב, 12 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דימיטרי איגולינסקי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: