ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ' ע' נגד ד"ר עלי סולימאן :

בפני כבוד השופט אייל דורון

התובע
מ' ע'
ע"י ב"כ עוה"ד חזי רובין ואח'

נגד

הנתבע/המודיע לצדדי ג'
ד"ר עלי סולימאן
ע"י ב"כ עוה"ד חיים אייזנקוט ואח'

נגד

צד ג'1 / המודיע לצד ד'

צד ג'2
1. שור סוכנות לביטוח מורשית לוידס בישראל (2013) בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד ליאור פרי ואח'

2. איילון חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד חיים זליכוב ואח'

נגד

צד ד'
ראיד עיאדה

החלטה

ביום 26.5.21 ניתנה החלטה לפיה בקשה מס' 14 בתיק שהוגשה ע"י התובע התקבלה, וניתן צו אשר הורה לנתבע למסור תצהיר גילוי מסמכים ספציפיים, בצירוף עותק מסמכים שפורטו, תוך 30 יום.

ביום 8.7.21, לאחר שהמועד למלא אחר הצו האמור חלף, הגיש התובע בקשה למחיקת כתב ההגנה (בקשה מס' 19 בתיק). ניתנה החלטה בה התבקשה תשובת הנתבע לבקשה עד ליום 20.7.21.

ביום 28.7.21, לאחר שהמועד להגשת תשובה לבקשה למחיקת כתב ההגנה חלף, הגיש התובע בקשה למתן החלטה בבקשה למחיקת כתב ההגנה, בהעדר תשובה לבקשה, ובהעדר כל התייחסות מצד הנתבע.

לאחר שעיינתי בבקשה ובקודמותיה, לא ראיתי לנכון לקבל את הבקשה או לבקש תשובה לגביה. מחיקת כתב הגנה היא צעד הננקט במקרים חריגים וקיצוניים בלבד, מקום בו ישנה התעלמות עקבית מהחלטות ו/או חוסר תום לב דיוני, תוך זלזול בזמנם של ב"כ הצדדים האחרים בתיק ובזמנו של בית המשפט, שאינו ננקט כעניין שבשגרה. התנהלות הנתבע אינה מגעת, בשלב זה, לרף גבוה זה.

עם זאת, יש מקום לחיוב הנתבע בהוצאות הבקשה. לא ניתן לחלוק על כך שהנתבע לא מילא אחר ההחלטה במועד בו היה עליו למלא אחריה (ומובהר כי ההחלטות בהקשר זה הומצאו לו כראוי), אף לא ביקש ארכה לעשות כן, והגשת הבקשה למחיקת כתב ההגנה, קל וחומר הבקשה הנוספת ביום 28.7.21, נבעה למעשה ממחדלו זה. רק לאחר הגשת הבקשה הנוספת למתן החלטה בבקשה למחיקת כתב ההגנה, ובעקבותיה, בתגובה שהגיש הנתבע בו ביום, ביקש ארכה להשלים את החסר.

אני מחייב את הנתבע לשלם לתובע שכ"ט עו"ד בסכום כולל של 1,000 ₪, תוך 30 יום מהיום .

ניתנה היום, ג' תשרי תשפ"ב, 09 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מ' ע'
נתבע: ד"ר עלי סולימאן
שופט :
עורכי דין: