ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אבוחסונה מוסה :

בפני כבוד ה שופטת מגי כהן

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

נאשמים
אבוחסונה מוסה

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר התייצבות בתאריך 14.2.2021 בגין ביצוע עבירה של נהיגה ברכב שעליו נמסרה הודעת אי שימוש לפי לתקנה 308(ד) לתקנות התעבורה.
העבירה בוצעה בתאריך 24.6.2020 בשעה 10:22 עת נהג הנאשם ברחוב לובלין אהרון בעיר לוד.
על הנאשם נגזר עונש של 3 חודשים פסילה בפועל במצטבר לכל פסילה אחרת, פסילה על תנאי של 3 חודשים למשך 3 שנים וקנס בסך 2000 ₪ .

בתאריך 18.3.2021 הגיש הנאשם באמצעות בא כוחו בקשה דחופה ביותר לביטול פסק דין ו/או עיכוב ביצוע בצירוף תצהירו וספח תעודת זהו ת. לטענתו לא התייצב לדיון משום שלעולם לא קיבל זימון לבית המשפט , לא ידע אודות התאריך החדש שבו נשפט בהיעדר ו אינו מתגורר עם האדם אשר חתם על אישור המסירה.

מעיון באישור המסירה המצוי בתיק עולה כי בביקור השני, בהעדר הנאשם, בוצעה המצאה בתאריך 22.10.2021 בכתובת רגבים 13 מיקוד 71453 לוד לאנואר חסונה המתגורר עם הנאשם ונראה כי מלאו לו 18 שנה.

בדיון שהתקיים בתאריך 19.7.2021 העיד דוור בדואר ישראל מר אזברגה אמג'ד אשר צירף רשימת דברי הדואר למסירה ביום 22 .10.2020 ובו מופיעה ההמצאה נשוא הדיון.
העד ציין כי מסר את ההמצאה לאנואר חסונה ב"רגבים 13" שהוא מתחם של משפחות, מכיר את המקום והמשפחות ומחלק במתחם המון שנים, "מכיר את כל המשפחה, אני המון שנים מחלק במתחם שם. אני מכיר את המקום, רגבים 13 זה מתחמים של המשפחות...יש לנו אישור לתת לנמען ואם לא למישהו מעל 18 ...יש לנו הנחיות ברורות" (ע' 3 ש' 20-22 לפרוטוקול).
עוד סיפר כי למשפחת אבו חסונה יש מתחם אחד שגרים כל המשפחה ותיאר את המקום:
"למשפחת אבו חסינה יש מתחם אחד שגרים כל המשפחות, דלתות פנימיות של כל אחד. למגזר ערבי אתה לא יכול להיכנס לכל אחד, אני מוסר לאח שלו אברהים אבו חסונה מכתבים רגילים שהוא גר ליד המתחם"( ע' 4 ש' 9-11 לפרוטוקול).
ובהמשך הסביר כי לפי המתחם מקבל ההמצאה אנואר חסונה מעל גיל 18 ומתגורר עם הנאשם :
"לפי המתחם כן. לא באותו בית באותו מתחם " (ע' 4 ש' 19 לפרוטוקול )
"אני נכנס לדלת גדולה, שער שהוא מתחם של בתים" (ע' 4 ש' 21 לפרוטוקול) .
"...יצא אנואר מהמתחם ואני נתתי לו שהוא אח של מוסא" (ע' 5 ש' 11 לפרוטוקול)

מעיון בספח תעודת זהות של הנאשם ומחקירתו עולה כי הוא מתגורר ברחוב רגבים 13 בלוד, בתצהירו ציין שבכתובת הנ"ל יש 13 וילות של משפחות שונות ו3 משפחות שעונות על שם חסונה.
הנאשם בחקירתו אישר כי אנואר אבו חסונה הוא אחיו, בן 51 והוא מתגורר באותה כתובת וזאת בניגוד לנטען ע"י ב"כ הנאשם במענה לבקשת בית משפט מיום 29.3.2021.
כמו כן ציין כי כאשר שולחים דואר למשפחת אבו חסונה מביאים אותם לאחיו הגדול (ע' 6 ש' 20 לפרוטוקול)
כך שעדותו של הנאשם תואם את גרסת העד ביחס לקרבה משפחתית ותיאור המקום .
המבקש לא הגיש לבית המשפט תצהיר מטעם אחיו אנואר חסונה לתמיכת טענו תיו כי לא קיבל מידיו את הזימון ו/או שהוא לא מתגורר עם הנאשם.

לאור אופי המקום , מתחם אחד עם שער, ש ההמצאה בוצע לאחר 2 ביקורים לאחי הנאשם שהינו מעל 18 שנה , שת.ד. של הנאשם לא מופיע בכתובתו אין לצפות מהדוור שיכנס בתוך מתחם פרטי סגור ויבצע חיפוש בכל אחד היחידות בתוכו ויערוך חקירה מי מתגורר בכל אחד מהיחידות , על כן הנני קובעת כי בוצעה המצאה כדין.
כמו כן לא מצאתי שיגרם לנאשם עיוות דין שכן מתצהירו עולה כי הוא ידע שלרכב ליקויים , תיקן אותם לטענתו (אם כי לא צירף מסמכים על כך ), אולם לא עדכן את משרד הרישוי על כן הודעת האי שימוש הייתה בתוקף.
עוד אציין כי העונש שהוטל על הנאשם סביר ועומד במתחם הענישה לאור מהות העבירה, תקופת פסילת המינימום שקבע המחוקק ועברו התעבורתי.
על כן הנני דוחה את הבקשה.
המזכירות תשלח העתק החלטתי לצדדים.

ניתנה היום, ג' תשרי תשפ"ב, 09 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אבוחסונה מוסה
שופט :
עורכי דין: