ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עלא אל דין מרעי :

בפני כבוד ה שופט טל ענר

מבקשים

מדינת ישראל

נגד

החשוד
עלא אל דין מרעי

החלטה

בפניי בקשה להארכת תנאי שחרור.

החשוד, ששימש כנהגו ועוזרו של ראש מועצת פוריידיס, נעצר ביום 2.8.21 בחשד לביצוע עבירות שוחד, הפרת אמונים, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות המפורטות בבקשה.

ביום 10.8.21 שוחרר החשוד ממעצר בתנאים שכללו איסור יציאה מן הארץ, איסור יצירת קשר עם מעורבים בפרשה ו איסור כניסה למועצת פוריידיס (להלן: תנאי השחרור).

התבקשה הארכת התנאים. המבקשת סוברת כי המשך תחולת התנאים המגבילים הכרחי למניעת שיבוש החקירה.

ב"כ החשוד סבורה כי החקירה אינה מתקדמת בקצב משביע רצון, כי התקופה המבוקשת להארכת התנאים היא מופרזת ואינה משרתת את תכלית תנאי השחרור.

שמעתי טענות הצדדים, ועיינתי בנספח הסודי ובחומרי חקירה שנאספו מאז שוחרר חשוד ממעצרו.

מהחומר שבפניי עולה כי החשד הסביר הקיים נגד החשוד התחזק מאז שחרורו. אפנה בעניין זה, בין היתר, למסמך שסימנתי במ/4. נעשו פעולות לקידום החקירה, אם כי יש לציין שמצופה היה לקדם את החקירה באופן אינטנסיבי יותר כשמדובר בחשוד הנתון בתנאים מגבילים שאינם זניחים.

לעת הזו אני סבור שמוצדק להאריך את תנאי ההרחקה ואיסור יצירת הקשר, חרף הפגיעה בחשוד. העבירות המיוחסות לחשוד, גם אם אינו חשוד מרכזי בפרשה, כרוכות בתפקידו, בק רבתו לראש המועצה ובקשריו עם חשודים ועדים אחרים, חלקם קשורים לעבודת המועצה . נוכח רשימת פעולות החקירה שנותרו לביצוע – סבורני תנאים אלה מפחיתים את החשש לשיבוש החקירה.

לאור האמור לעיל:
תנאי ההרחקה מן המועצה מוארך עד ליום 7.11.2021.
איסור יצירת הקשר עם מעורבים בפרשה מוארך אף הוא עד ליום 7.11.2021.
לא מצאתי הכרח בהמשך איסור היציאה מן הארץ. מדובר בחשוד שמרכז חייו בישראל. ככל שבכוונתו לעזוב את הארץ (דבר שאינו מומלץ בשלב זה) – יודיע על מועדי היציאה והחזרה ליחידה החוקרת.

יתר התנאים והערבויות יוותרו על כנם.

ניתנה היום, כ"ח אלול תשפ"א, 05 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: עלא אל דין מרעי
שופט :
עורכי דין: