ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק תורג'מן נגד יהודה טויטו :


בפני כבוד ה שופטת נעם חת מקוב

מבקש

יצחק תורג'מן

נגד

משיבים

  1. יהודה טויטו
  2. אפיקי מים

החלטה

נראה כי עקב תקלה לא הובא תיק זה לעיוני ועל כן טרם ניתנה החלטה בבקשת המבקש ועם הצדדים הסליחה.
אתחיל ואומר כי בהחלטה מיום 23.08.19 בסעיף 16, הורה בית המשפט (כבוד הש' א. ליפשיץ) למשיבים (להלן: "התובעים"), לצרף להליך את מושב יושיביה. בקשת התובעים לעיון חוזר בהחלטה זו נדחתה בהחלטה מיום 27.08.19. למרות זאת, התובעים לא הגישו כתב תביעה מתוקן ולא צירפו את המושב כצד נוסף להליך זה ועליהם לעשות כן בתוך 20 יום.
בכל הנוגע לבקשת המבקש (להלן: "הנתבע"), אני סבורה כי יש לקבלה ולמחוק את הכותרת של ההליך ולנהלו כהליך רגיל וזאת מן הטעמים הבאים.
כפי שציין הנתבע, ראשית הראיה בכתב אשר צורפה לתביעה היא ראשית ראיה לעניין החלפת שטחים בין התובעים לבין ביתן ניסים. צודק הנתבע, כי המסמכים אינם נותנים זיהוי חד משמעי של השטחים כדי שניתן יהיה להניח שמדובר בשטחים המעובדים על ידי הנתבע. במצב זה, לא קיימת ראשית ראיה הקושרת את הנתבע לנטען נגדו בכתב התביעה ועל כן אין מקום לנהל הליך זה בסדר דין מקוצר.
אציין כי אי הבהירות בנוגע לשטחים שהוחלפו, כשמסמך אחד מתייחס לשטח של 100 דונם ומסמך נוסף מתייחס לשטח של 140 דונם, אפשר שלא הייתה מונעת בירור בסדר דין מקוצר, כשלפחות לגבי חלק מן השטח קיימת ראשית ראיה, אולם נוכח האמור לעיל, אין מקום להמשיך ולברר את ההליך בסדר דין מקוצר. למעלה מן הצורך אציין כי אף אילו לא נעתרתי לבקשה למחיקת כותרת, לנוכח טענות ההגנה של הנתבע, אשר אינן בבחינת הגנת בדים, היה מקום בכל מקרה ליתן לו רשות להתגונן.
על כן אני מורה על מחיקת הכותרת.
לנוכח האמור בסעיף 2 להחלטה זו, הרי שלאחר שהתובעים יגישו כתב תביעה מתוקן וימציאו אותו לנתבעים, יהיו הנתבעים רשאים להגיש כתב הגנה בהתאם למועד הקבוע בדין.
בכל הנוגע לבקשת הנתבע לצרף צדדים נוספים לא מצאתי כי יש לחייב את צירופם וככל שהנתבע סבור כי עמדתם רלוונטית, הדבר יהיה רלוונטי בעת הגשת הראיות, אולם אינו מחייב צירוף צדדים נתבעים נוספים.
על מנת שלא לגרום לעיכוב נוסף בבירור ההליך ייקבע כבר עתה מועד לקדם משפט ביום 21.03.22 בשעה 08:30.
לאחר שיוגשו כתבי הגנה, תינתנה הנחיות נוספות לקראת קדם המשפט.

ניתנה היום, כ"ז אלול תשפ"א, 04 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק תורג'מן
נתבע: יהודה טויטו
שופט :
עורכי דין: