ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמאד אלדין מרעי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת ג'ידא עספור שאהין

מבקש

עמאד אלדין מרעי

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

כללי
ביום 11.11.20 הוגשה נגד המבקש בקשה למעצר עד תום ההליכים, לאחר שנתפס נוהג בזמן פסילה, ללא רישיון נהיגה מחמת הפסילה ומחמת פקיעתו מיום 15.04.16, בהיותו שיכור ונתון תחת השפעת משקאות משכרים בכך שבדוגמת אויר נשוף נמצא כי ריכוז אלכוהול בליטר אחד של אויר נשוף הינו 384 מיקרוגרם, העולה על הריכוז של 240 מיקרוגרם הנקבע בחוק וללא פוליסת ביטוח תקפה, עבירות מיום 10.11.2020. ביום 15.11.20 בית המשפט הורה על שחרורו בתנאים, בין היתר, של מעצר בית מלא בבית הוריו בכפר משהד תחת פיקוחם של אביו ודודו, לסירוגין ונפסל עד תום הליכים.

ביום 23.12.2020 המבקש הגיש בקשה לעיון חוזר בכדי לאפשר לו לצאת לעבודה ובהמלצת בית משפט הצדדים הסכימו לאפשר למשיב לעבוד בעסק בכפר עילוט בימים א' עד ה' בין השעות 06:00 עד 17:00 תחת פיקוח, כאשר בנסיעות מהבית ועד מקום העבודה ובחזרה יהיה בליווי אחד המפקחים שאושרו ע"י בית המשפט.

הבקשה
לפני בקשה לעיון חוזר, בה ביקש המבקש להקל בתנאי שחרורו, באופן שיבוטלו התנאים המגבילים שהוטלו במסגרת תיק זה.

ב"כ המבקש הדגיש כי מאז שוחרר המשיב בתנאים מגבילים עד היום לא נרשמה לחובתו שום הפרה וכן הוא התייצב לכל הדיונים בבית המשפט. ועוד, כי בהליך העיקרי נשמעו חלק מהעדים המרכזיים. על כן, ובחלוף 7 חודשים שבהם מיום שהתאפשר לו לצאת לעבודה, הסכים להפיכת המעצר למעצר בית לילי.

מנגד, ב"כ המשיבה מתנגדת לבקשה. לטענתה, אין שינוי בנסיבות, מסוכנות המבקש הינה ברמה גבוהה, ניתנה הסכמה להוצאתו ובכך התנאים מאזנים בין מסוכנותו לבין זכויותיו לרבות הצורך בהימנעות מפגיעה בפרנסתו. המשיב לא לקח אחריות והחלה שמיעת הראיות והמשך הדיון נקבע ליום 26.10.21. בהתאם, ביקשה להותיר את תנאי השחרור על כנם.

דיון והכרעה:
לאחר ששקלתי את האמור בבקשה ואת טענות הצדדים, אני סבורה שיש לקבל את הבקשה באופן חלקי.

חלוף הזמן יכול לשמש שיקול להפחתת המסוכנות והקלה בתנאי המעצר. בעניינו של המבקש חלפו מעל 9 חודשים מאז שחרורו למעצר בית בתנאים ומעל 7 חודשים מאז התאפשר לו לצאת לעבוד בפיקוח בין השעות 06:00 עד 17:00, והמבקש לא ביצע הפרות כלשהן, ואכן מדובר בנסיבה המצדיקה הקלה נוספת בתנאי השחרור. עם זאת, גם אם מסוכנותו של המבקש לציבור- המוגבלת לעבירות תעבורה בלבד - פחתה והוא לא הפר את תנאי השחרור, עדיין נשקפת ממנו מסוכנות, וכך גם ממשיכה להתקיים עילת מעצר בעניינו.

בנסיבות אלו, ובשים לב למועד המשך הדיון הקרוב בהליך העיקרי, אני סבורה שניתן בנקודת זמן זו לפתוח חלון התאווררות בין השעות 17:00 עד 21:00 בליווי פיקוח אנושי, כאשר יתר תנאי המעצר יותרו על כנם.

לאור כל האמור לעיל, אני מורה כדלקמן:
אני מתירה למבקש לצאת ממעצר הבית בו הוא שוהה בין השעות 17:00 עד 21:00, תחת פיקוחם של אחד או יותר מהמפקחים אשר אושרו על ידי בית המשפט.

יתר תנאי השחרור ללא שינוי.

בכל הנוגע לעתירת המבקש לפתוח חלון בחג הקורבן, אעיר כי מועד החג עבר.

מאחר שהחלטה זו ניתנה שלא במעמד הצדדים, היא תיכנס לתוקפה החל מיום 06.09.2021 בשעה 06:00 בבוקר.

המזכירות מתבקשת להעביר עותק החלטה זו לצדדים ולמשטרת ישראל.
זכות ערר כחוק.

ניתנה היום, כ"ה אלול תשפ"א, 02 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עמאד אלדין מרעי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: