ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מלכה בן דוד נגד חיה חנה קוזיאל :

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובעת:

מלכה בן דוד

נגד

הנתבעים:

1.חיה חנה קוזיאל
2.מרדכי זאב קוזיאל
3.הראל חברה לביטוח בע"מ ח.פ520004078

פסק דין

התובעת הגישה תביעה לפיצוי בגין עוגמת נפש שנגרמה לה, לטענתה, בגין צורך במציאת מקור הנזילה וביצוע התיקונים שנמשכו כשנה, כנגד הנתבעים 1-2 שהם בעלים בדירת הגג מעל דירת התובעת, וכנגד הנתבעת 3 שהיא המבטחת של דירת הנתבעים.

לטענת התובעת, הנושא נדון בפני המפקחת על רישום המקרקעין בחולון, וניתן פסק דין לתיקון על ידי המפקח ת, והתיקונים בוצעו, אלא שנותרו הוצאות, מעבר להוצאות שנפסקו, וכן נגרמה עוגמת נפש.

הנתבעים 1-2 טענו כי קיים מעשה בי דין בפסק הדין שניתן ביום 1.9.2019, על ידי המפקחת לרישום מקרקעין בחולון, אשר הורתה לנתבעים לתקן על חשבונם את הליקויים וכן פסקה את הוצאות ההליך בסך 7,000 ₪, אותם שילמו הנתבעים ואף 500 ₪ בנוסף.

הנתבעת 3 טענה להעדר יריבות בהעדר כיסוי ביטוחי לנזקי צד ג', על פי הפוליסה של הנתבעים 1-2.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם ושמעתי את טענות הצדדים בדיון, עולה כי בכל הנוגע להוצאות שנגרמו בגין הנזילה - כבר נפסקו הוצאות בפסק הדין של המפקחת על רישום מקרקעין, והדרישה לפיצוי הוצאות כספיות נלקחה בחשבון בעת פסיקת ההוצאות על ידי המפקחת, ועל כן קיים מעשה בי דין בעניין זה.

לעניין הדרישה לפיצוי בגין עגמת הנפש, בהתחשב בתקופה של כשנה שחלפה מיום גילוי הנזק ועד תיקונו, וביחד עם זאת, בהתחשב בעובדה , שעל פי התרשמותי , הנתבעים 1-2 עשו ככל יכולתם כדי למצוא את מקור הנזילה ולתקן את הנדרש בהתאם לפסק הדין, אני מעמידה את סכום הפיצוי בגין עוגמת הנפש בסך 1,500 ₪.
אשר על כן, לאור הנימוקים לעיל, נתבעים 1-2 ביחד ישלמו לתובעת סך 1,500 ₪ בצירוף 200 ₪ הוצאות משפט, והכול בתוך 30 יום מהיום.
התביעה כנגד נתבעת 3 נדחית בזה, ללא צו להוצאות, בהעדר יריבות ובשל העדר כיסוי ביטוחי בין הנתבעת 3 לנתבעים 1-2 לגבי נזקים של צד ג'.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.

המזכירות תבצע סגירת התיק.

ניתן היום, כ"ד אלול תשפ"א, 01 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מלכה בן דוד
נתבע: חיה חנה קוזיאל
שופט :
עורכי דין: