ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראגד דראושה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת עידית פלד

מבקש

ראגד דראושה
ע"י ב"כ עו"ד טארק זועבי

נגד

בית המשפט ייעתר לבקשה להארכת מועד להישפט אם קיימת סיבה מוצדקת, טעם ראוי או נימוק ממשי המסביר את האיחור בהגשת הבקשה להישפט, או אם השתכנע בית המשפט כי דחיית הבקשה עלולה לגרום לעיוות דין.

החלטה

לפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין עבירה של שימוש בטלפון נייד שלא באמצעות דיבורית בניגוד לתקנה 28(ב)(1)(א) לתקנות התעבורה, עבירה מיום 27.10.19.

עיינתי בבקשה ו צרופותיה ובתגובת המשיבה.

בית המשפט ייעתר לבקשה להארכת מועד להישפט אם קיימת סיבה מוצדקת, טעם ראוי או נימוק ממשי המסביר את האיחור בהגשת הבקשה להישפט, או אם השתכנע בית המשפט כי דחיית הבקשה עלולה לגרום לעיוות דין.

באשר לתנאי הראשון – מדובר בדו"ח מיום 27.10.19; ו לטענת המבקש, בתחילת חודש דצמבר 2019 הוא שלח למפנ"א באמצעות הדואר בקשה להישפט. טענה זו נטענה בעלמא, ללא כל אסמכתא, ואין לקבלה.
יתרה מכך, בין אם המבקש שלח בקשה להישפט במועד (דבר שלא הוכח עובדתית) ובין אם לאו, לא ניתן להתעלם מהאיחור הניכר שדבק בהגשת הבקשה. גם אם נניח כי המבקש שלח בקשה להישפט במועד, אין כל הסבר סביר מטעמו של המבקש מדוע השתהה למעלה משנה וחצי לבירור מה עלה בגורל בקשתו ועד להגשת הבקשה למפנ"א ביוני 2021. וראו עפ"ת (מחוזי חיפה) 17161-01-21 נהיל נ' מדינת ישראל, 19.1.21.
לפיכך, אני סבורה כי לא הוכח שהייתה הצדקה לאיחור בהגשת הבקשה.
באשר לתנאי השני – בענייננו, אני סבורה כי הבקשה גם אינה מעלה נ ימוקים ממשיים כלשהם לעיוות דין. על פי נסיבות הדו"ח, מדובר במצב שהשוטר ראה את ביצוע העבירה כשהוא במקביל לרכב, והשוטר ציין "שדה הראייה שלי נקי אני מ בחין דרך חלון קדמי ימני שקוף ולא מוסתר נהג הנל לבדו ברכב אוחז בידו הימנית טלפון סמסונגפון נייד מסך מגע בצבע כהה כיסוי אפור בגובה פלג גוף עליון מקביל לחזה בצד ימין וראשו מופנה ימינה לעבר מסך הטלפון ולא על נתיב הנסיעה כאשר כרזתי לנהג והבחין בי זרק את הנייד מידו "; ועוד ציין השוטר האוכף "נעצר בשול בטוח ורחב אור יום ראות טובה קשר עין רציף" ; וגם בדברים שנרשמו מפיו של המבקש במעמד רישום הדו"ח, ולפיהם אמר לשוטר "רציתי להשים וויז", יש משום ראשית הודאה.
מדובר, אם כן, במצב שהשוטר ראה את ביצוע העבירה כשהוא במקביל לרכב, והיתה לו אפשרות ברורה להבחין באחיזה בטלפון; וגם מדברי הנהג לא באה הכחשה.

לפיכך, הבקשה נדחית, בלא צורך בדיון במעמד הצדדים (רע"פ 9142/01 סוריאה אטילה נ' מדינת ישראל).

ההחלטה תומצא לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה אלול תשפ"א, 02 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראגד דראושה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: