ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הילה אחזקות ו.ב. בע"מ נגד WLDU MULUBRHANE :

02 ספטמבר 2021
לפני: כבוד הרשמת אסתר שחור

התובעת:
הילה אחזקות ו.ב. בע"מ

ע"י ב"כ: עו"ד אורנית בן שושן

-
הנתבע:
WLDU MULUBRHANE

החלטה

כפי שנקבע בהחלטתי בתיק הקודם שהגישה התובעת, בשים לב לכך שהנתבע, מר מולוברהאנה ייפה כוחו של עו"ד פוסטרנק בתביעתו כנגד חברת הילה אחזקות, הרי שהוא אינו הכתובת הנכונה לביצוע המצאה כמיופה כח של התובע בתביעת החברה כנגדו.
יצוין כי גישה זו אינה הגישה האפשרית היחידה שתתכן, כאשר בפסיקה נקבע כבר כי זיקות מסוימות יוצרות קשר המצדיק ראיית ההמצאה למיופה כח או מורשה ככזו שנעשתה כדין, ראו למשל החלטת כבוד השופטת (כתוארה היום) רחל בר"ג הירשברג בד"מ (י-ם) 5957/08 גבירץ רחל - ג'פרי רוזנר (החלטה מיום 18.3.2009) והפסיקה שהוזכרה שם .

יחד עם זאת, אין בכך כדי לפטור את עו"ד פוסטרנק, עת נתבקש למסור פרטי ההמצאה לנתבע כמי שמייצגו בהליך מול אל התובעת דנן, ממסירת המידע האמור, שהוא מידע רלוונטי ומתבקש.
מדובר במסירת מידע מתחייב ובסיסי שיש לרשום בכתב התביעה (ולא נרשמה שם אף הכתובת העדכנית של התובע באותה עת, וגם לא בייפוי הכח שהוצג לתיק זה) שאינה מהווה שירות יוצא דופן מטעמו של ב"כ הצד שכנגד. אין הצדקה לביצוע המצאה על דרך של פרסום בעיתון בקנדה, באופן שיצריך הוצאת משאבים מיותרת מטעם התובעת, ובסופו של דבר יהווה המצאה כדין כלפי הנתבע אף שלא ברור אם בפועל יידע על ההליך כתוצאה מהפרסום בעיתון, חלף בירור נתון זה באופן עניני ופשוט מול מי שמייצגו בפועל. אין זכות מוקנית ללקוח להסתתר מאחורי גלימתו של בא כוחו באופן שכתובתו לא תימסר לצד שכנגד. עו"ד פוסטרנק ימסור אפוא עד ליום 14.9.21 לתובעת בתיק זה, שהיא הנתבעת בהליך הנוסף שמנהלים ביניהם הצדדים בפני כבוד השופטת הירשברג, את פרטי ההמצאה לנתבע – בקנדה או בישראל באמצעות אחותו או נציג מטעמו. העתק יישלח לבית הדין. בשים לב למהות הפרטים ולכך שהם מצויים בידי עו"ד פוסטרנק לא מצאתי לנכון לחייב התובעת בתשלום בגין מסירת המידע כאמור.
בשולי הדברים אך לא בשולי חשיבותם, מבהיר בית הדין פעם נוספת לתובעת כי על פני הדברים הדרך הנכונה לדון בטענות התובעת על נסיבות סיום העבודה היא במסגרת הליך אחד שמתנהל בין הצדדים. משלא נתבקש איחוד התיקים והתביעה לא הוגשה כתביעה שכנגד , לעת הזו יוותר העניין בצריך עיון, אולם יש בכך כדי להוות שיקול באשר להמשך ההליך כמו גם להצדקת מתן היתרי המצאה, סוגיה שהיתה נפתרת כליל לו היתה התובעת פועלת באחת מהדרכים האמורות לעיל .

ניתנה היום, כ"ה אלול תשפ"א, (02 ספטמבר 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: הילה אחזקות ו.ב. בע"מ
נתבע: WLDU MULUBRHANE
שופט :
עורכי דין: