ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמיחי ישראלי נגד עמישב ש ירותים בע"מ :

בפני כבוד ה רשם הבכיר אהרן אורנשטיין

תובע

עמיחי ישראלי

נגד

נתבעות

  1. עמישב ש ירותים בע"מ
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת לפניי תביעה שהגיש התובע כנגד הנתבע ות בקשר עם תאונת דרכים שאירעה בתחנת המשטרה "לב הבירה" בירושלים ביום 21/10/19 בסביבות השעה 16:30, עת התובע (שוטר המשרת בתחנה) רכב על אופנועו בסוף יום העבודה ונתקל בכבל שנמתח לרוחב השער ע"י מאבטח המועסק ע"י הנתבעת 1 (להלן- "הנתבעת").

העובדות אינן שנויות במחלוקת. אין חולק כי עובד הנתבעת מתח כבל דק שקשה לראותו באור יום. הכבל נמתח בגלל שהשער היה תקול. אין חולק כי הכבל לא סומן בשלט אזהרה מכל סוג שהוא, דבר המהווה רשלנות. לחובתה של הנתבעת יש לזקוף גם את העובדה שלא הזמינה לעדות את המאבטח שמתח את הכבל.

מאידך, לא ניתן להטיל על הנתבעת את מלוא האחריות לתאונה משום שמדובר בשער של תחנת משטרה, מקום בו סדרי האבטחה נקבעים ומפוקחים ע"י המשטרה (המשטרה עצמה לא נתבעה בתיק זה ולכן לא ניתן להטיל עליה אחריות במסגרת פסק הדין).

לאחר שעיינתי בתמונה בה נראה הכבל שגרם לתאונה , סבורני כי אילו היה התובע נוקט משנה זהירות הוא היה יכול להבחין בכבל. הכבל היה מתוח כשהוא כפול, דבר שמגביר במידת מה את "נוכחותו בשטח". יש לזכור כי בעת התאונה היה אור יום מלא.

בשים לב לאמור לעיל ולאחר ששקלתי בדבר, אני קובע כי הנתבעת אחראית ל-70% מנזקיו של התובע.

התובע הציג חוות דעת שמאי לפיה הנזק שנגרם לאופנוע עומד על 3,463 ₪. חוות דעת זו נערכה ביום 2/8/20, למעלה מתשעה חודשים לאחר התאונה וקיים חשש כי ביני לביני נגרמו לאופנוע נזקים נוספים. לכן, אכיר בנזק בסך 3,000 ₪. לסכום זה יש להוסיף שכ"ט שמאי בסך 500 ₪ ופיצוי בשל אובדן זמן, עגמת נפש, נזק לא ממוני וכיו"ב בסך 1,500 ₪.

במצטבר, נזקי התובע בהם אני מכיר הינם 5,000 ₪. הנתבעת תפצה את התובע ב-70% מהסכום האמור, דהיינו 3,500 ₪.

הנתבעת תוסיף ותשלם לתובע הוצאות משפט בסך 1,000 ₪.

התשלום יבוצע בתוך 30 יום מהיום, שאחרת יישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד ליום התשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים תוך 15 ימים מקבלת פסק הדין.

ניתן היום, כ"ה אלול תשפ"א, 02 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עמיחי ישראלי
נתבע: עמישב ש ירותים בע"מ
שופט :
עורכי דין: