ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נוריס מדיקל בע"מ נגד רמי זיו :

לפני כבוד השופט רון סוקול, סגן נשיא

התובעת

נוריס מדיקל בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד ש' קסוטו

נגד

הנתבעים

  1. רמי זיו
  2. נוריס אל.די. טכנולוגיות בע"מ

ע"י עו"ד א' ביגר

החלטה

(בקשה מס' 13)

1. בכתב התביעה שהגישה החברה התובעת כנגד הנתבע עותרת החברה למתן סעדים שונים שתכליתם למנוע מהנתבע להתחרות בה תוך שימוש במידע, בידע, בזכויות ובנכסים של החברה.

2. לאחר שהושלמה הגשת כתבי בי הדין, לרבות כתב תשובה שהוגש על ידי החברה , הגיש הנתבע את הבקשה המונחת להכרעה כעת לתיקון כתב ההגנה. בבקשתו, טוען הנתבע כי לאחרונה נודעו לו עובדות שלא היו ידועות בעת הגשת כתב ההגנה, המלמדות כי בעל השליטה בחברה, מר גניס, באמצעות חברה נוספת בשליטתו, מחזיק במניות של חברה בשם די.איי.אן.די תעשיות מתכת בע"מ, הפועלת באותו תחום של החברה ומתחרה בה. על כן, סבור הנתבע כי הגשת התביעה כנגדו בטענה של הפרת חובות כלפי החברה ותחרות בעסקיה, בעוד בעל השליטה בחברה פועל אף הוא בדרך דומה, מהווה התנהגות בחוסר תום-לב. על כן מבוקש להתיר לנתבע לתקן את כתב ההגנה ולצרף טענות בעניין זה.

3. החברה התובעת מתנגדת לבקשה. בין היתר, נטען כי הנתבע לא פירט מתי נודעו לו העובדות. כן נטען כי תכלית התיקון היא רק להכפיש את בעל השליטה, מר גניס. נטען גם כי אין בעובדות הנטענות כדי לסייע בבירור המחלוקת בתיק זה.

4. לאחר ששמעתי את טענות הצדדים הגעתי למסקנה כי יש להיעתר לבקשה ולאפשר את תיקון כתב ההגנה בתנאים כפי שיפורטו.

5. כידוע, על פי תקנה 46 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשע"ט – 2018, ניתנה לבית המשפט סמכות רחבה להתיר תיקון כתבי טענות "לשם קיומו של הליך שיפוטי ראוי והוגן, תוך התחשבות, בין השאר, בהתנהגותו של מבקש התיקון, השלב הדיוני שבו מוגשת הבקשה והמטרה שהתיקון המבוקש צפוי להשיג". בכך אימץ מתקין התקנות את ההלכות שנקבעו בבתי משפט במהלך השנים, שעיקרן עריכת איזון בין האינטרסים המנוגדים של הצדדים והאינטרס הציבורי בסיום ההליכים (ראו גם י. רוזן צבי - הרפורמה בסדר הדין האזרחי – מורה נבוכים 266 (2021)).

6. ההליך הנוכחי מצוי בראשיתו ועד כה נערך רק דיון אחד שעסק בבקשות מקדמיות. התיקון המבוקש לא יגרום לעיכוב ממשי בהליך ולא יפגע בחברה פגיעה שאינה ניתנת לריפוי בפסיקת הוצאות. חשיבותו של התיקון המבוקש להכרעה , אינה ודאית בשלב זה, אך אין לשלול את האפשרות שתהיה להתנהלות בעל השליטה בחברות אחרות שבן יש לו זכויות, השפעה גם על ההליכים בתיק זה ועל הסעדים שיפסקו.

בכל מקרה, ראוי שבפני בית המשפט תעמוד כל התמונה העובדתית לגבי התנהלות הצדדים בכל הנוגע לתחרות בעסקי החברה.

7. אשר על כ, אני מתיר את תיקון כתב ההגנה. כתב ההגנה המתוקן יוגש עד 13/09/2021. כתב תשובה מתוקן יוגש עד 15/10/2021.

הואיל והתיקון ידרוש תיקון כתב התשובה, ישלם הנתבע לתובעת הוצאות הבקשה בסך של 3,000 ₪.

8. הדיון שנקבע ליום 19/09/2021 יידחה ליום 02/11/2021 שעה 14:00.

ניתנה היום, כ"ד אלול תשפ"א, 01 ספטמבר 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נוריס מדיקל בע"מ
נתבע: רמי זיו
שופט :
עורכי דין: