ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פתחי שאהין נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופט גיל קרזבום

מבקש

פתחי שאהין
באמצעות בא כוחו עו"ד ראובן שלום

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

הבקשה וטענות הצדדים
לפניי בקשה לביטול פס"ד שניתן בהעדרו של המבקש בתאריך 01/03/21. לטענת המבקש הוא לא התייצב לדיון מחמת מצבו הבריאותי. בנוסף המבקש כפר בעובדות כתב האישום וטען שלא ביצע את העבירה שיוחסה לו והעלה מספר טענות הגנה . בהתאם טען כי ייגרם לו עיוות ככל שפסק הדין לא יבוטל.

המשיבה מתנגדת לבקשה לאור קיומו של אישור מסירה, והעובדה כי המסמכים הרפואיים שצורפו לא מתייחסים למועד הדיון.
דיון והכרעה
מעיון בתיק ביהמ"ש עולה כי המבקש קיבל במועד ביצוע העבירה הזמנה לדין. המבקש לא חלק על העובדה שידע על מועד הדיון אך טען כי נמנע מלהתייצב לדיון מחמת מצבו הרפואי . מהמסמכים הרפואיים שצורפו עולה כי המבקש פנה למיון ביום 3/3/21 בעקבות אירוע של פגיעה בקרסול מאותו היום (קרי יומיים לאחר הדיון שהתקיים בהיעדרו). בנסיבות אלו המבקש לא הוכיח אף לא לכאורה, כי לא התייצב לדיון מחמת נסיבות שאינן תלויות בו.
גם לגופו של עניין לא עומדת למבקש כל טענת הגנה המצדיקה את ביטול פסק הדין. המבקש לא צירף כל אישור ממנו ניתן ללמוד על קיומו של ר שיון רכב תקף במועד ביצוע העבירה ואין בעבודה שבוצעה העברת בעלות כדי ללמד אחת. בהקשר זה יודגש כי אם אכן היה קיים רישיון רכב תקף במועד ביצוע העבירה, המבקש יכול היה לצרף בנקל אישור משרד הרישוי או רישיון רכב תקף.

מעבר לנדרש, מעיון בדו"ח המקורי אשר הוגש לבית המשפט עולה כי המבקש לא כפר במיוחס לו ותגובתו במעמד קבלת הדו"ח הייתה: "זה המגרש שלנו זה מה שאתה רוצה לעשות?".

לציין שעל המבקש הוטלו קנס ופסילה על תנאי, ונוכח עברו התעבורתי הכולל 22 הרשעות קודמות לרבות בעביר ה דומה , לא מדובר בענישה מחמירה. כך שגם בהקשר זה לא נגרם למבקש עיוות דין.

לאור כל האמור לעיל, לא שוכנעתי כי ייגרם למבקש עיוות דין אם בקשתו תדחה.

הבקשה נדחית.

הקנס ישולם בתוך 90 יום מהיום.

להודיע לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג אלול תשפ"א, 31 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פתחי שאהין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: