ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב כחלון נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט יוסף יוספי

התובע:
יעקב כחלון
ע"י ב"כ: עו"ד חפציבה שריקי

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד איהאב סעדי

פסק דין

1. לפניי ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים מיום 21.3.21 אשר קבעה למערער נכות רפואית בשיעור 5%.

2. לטענת המערער, הוועדה נימקה החלטתה בהתבסס על ממצאים טראומתיים חבלתיים אשר גרמו להפחתת נפח השריר עקב פגיעה בעבר. הוועדה לא פירטה ביחס לכך בהחלטתה. למערער ממצאי נכות קשים וברורים. הצלקת שנותרה במרפקו של המערער הינה מכערת, בעוד שהוועדה קבעה כי הצלקת אינה רגישה ואינה מכערת. כמו כן, לא התייחסה הוועדה לתקנה 15. עוד טען המערער, כי על הוועדה להתייחס לכל ממצא בבדיקת ההדמייה ( MRI).

3. מנגד, טען המשיב כי יש לדחות את הערעור. מדובר בטענות רפואיות מובהקות שאין בהן כדי להצביע על טעות משפטית בהחלטת הוועדה. הוועדה עיינה בבדיקת הדימות, וכן ערכה בדיקה קלינית מפורטת. משקבעה הוועדה כי המערער יכול לחזור לעבודתו, הרי שיש לדחות את טענותיו ביחס לתקנה 15.

4. לאחר עיון בהחלטת הוועדה נשוא הערעור ובטענת הצדדים, מצאתי כי יש לדחות את הערעור, ואפרט.
יצוין כי בדיון מיום 14.6.21 חזר בו המערער מטענותיו ביחס לצלקת. מעבר לכך, החלטת הוועדה הינה מפורטת ומנומקת , ונראה כי לא נפל בה פגם.
ביחס למפרק הכתף, ערכה הוועדה למערער בדיקה קלינית, במסגרתה בדקה את טווח תנועותיו של המערער, התייחסה לבדיקת ה- MRI ובסופו של יום העניקה למערער 5% נכות לפי סעיף 35(1)(א), תוך שהיא קובעת שהמערער מסוגל ואף חזר לעבודתו. בהקשר זה יצוין, כי הנכות אינה נקבעת לפי בדיקת הדימות (אליה ממילא התייחסה הוועדה במקרה דנן) אלא בהתאם לבדיקה הקלינית.
מהאמור לעיל עולה, כי הוועדה ביצעה את מלאכתה כדין . הוועדה ערכה בדיקה קלינית ביחס למפרק הכתף, ציינה את ממצאיה ותירגמה אותם לאחוזי הנכות בהתאמה. החלטת הוועדה מפורטת, מנומקת ונהירה, וקביעותיה הינן קביעות רפואיות שאין להתערב בהן.

אחרית דבר

5. דין הערעור להדחות.
אין צו להוצאות.

6. כל צד רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית הדין לעבודה בירושלים תוך 30 ימים מיום המצאת פסק הדין.

ניתן היום, כ"ב אלול תשפ"א, (30 אוגוסט 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יעקב כחלון
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: