ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נרימאן סטילי נגד דקאתלון ישראל בע"מ :

בפני כבוד ה שופט יעקב גולדברג

המבקשת

נרימאן סטילי

נגד

המשיבה
דקאתלון ישראל בע"מ

החלטה

לפני בקשה מוסכמת לאישור הסתלקות מבקשה לאישור תובענה ייצוגית כנגד המשיבה, בהתאם להוראות סעיף 16 לחוק התובענות הייצוגיות, תשס"ו-2006 (להלן: "החוק"), וכן בקשה לדחיית תביעתה האישית של המבקש ת ללא צו להוצאות.
התובעת הגיש תביעה נגד הנתבעת ובקשה לאישורה כתביעה ייצוגית. סכום התביעה האישית הועמד על 1,000 ₪ וסכום התובענה הייצוגית הועמד על 1,000,000 ₪.
בבקשה נטען כי הנתבעת הפרה את החובה החלה עליה מכוח תקנה 34 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות) בכך שלא פרסמה באתר האינטרנט שלה רשימת הסניפים הנגישים לאנשים עם מוגבלויות.
כעולה מן התביעה, התובע ת היא אדם עם מוגבלות פיזית, המתניידת בעזרת כיסא גלגלים ולפעמים בעזרת מקל הליכה. כנטען, המבקשת התעניינה בשירותים שה משיבה מספקת, פנתה לאתר האינטרנט של המשיבה אולם לא מצאה מידע אודות הסניפים הנגישים בה.
ביום 18.7.21 התקיימה ישיבת קדם משפט בתיק.
בבקשה הנוכחית הודיעו הצדדים, כי המבקשת עיינה בתשובת המשיבה וברשימת הסניפים המונגשים ברשת, אשר נכללה, כנטען, באתר האינטרנט של המשיבה בהתאם להוראות הדין. על יסוד זה, הגיעו הצדדים להסכמה לפיהן המבקשת תחזור בה מטענותיה כלפי המשיבה ו תבקש להסתלק מבקשת האישור ולהורות על דחיית תביעתה האישית ובקשת האישור ללא צו להוצאות.
כמפורט בבקשה, המבקשת ובא כוח ה התחייבו כי הם מוותרים על כל תביעה או טענה שנטענה נגד המשיבה, לא יהיו מעורבים במישרין או בעקיפין בניהול הליכים בעילות דומות כנגד המשיבה, כי הם מוותרים על כל תביעה או טענה שנטענה במסגרת ההליך כנגד המשיבה וכי הם מוותרים על שכר טרחה וגמול למבקש. המבקשת ובא כוחה הצהירו כי לא קיבלו כל תמורה או טובת הנאה מן המשיבה או מאדם אחר בקשר עם בקשת ההסתלקות מן התביעה.
לאור הודעת הצדדים ובקשת המבקשת להסתלק מהבקשה לאחר שעיינה בכתב התשובה של המשיבה, מצאתי כי יש לקבל את הבקשה ולאשר הסתלקות המבקשת מן הבקשה.
סיכומו של דבר, אני מאשר הסכמת הצדדים להסתלקות המבקשת מבקשת ה לאישור התביעה כת ובענה ייצוגית ומורה על דחיית התביעה האישית של המבקשת נגד המשיבה ללא צו להוצאות. בהתאם להסכמת הצדדים לא ייפסק שכר טרחה וגמול למבקשת ולא יינתן צו להוצאות.

המזכירות תסגור התיק ברישומיה ותודיע.

ניתנה היום, כ"ג אלול תשפ"א, 31 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נרימאן סטילי
נתבע: דקאתלון ישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: