ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסנת בן שטרית נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט יוסף יוספי

המערערת:
אסנת בן שטרית

-
המשיב:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד איהאב סעדי

פסק דין

1. עסקינן בערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נכות כללית) מיום 17.2.21, אשר העניקה למערערת 57% נכות בתחולה מיום 18.3.19.

2. לטענת המערערת, לא כל המסמכים הרפואיים, האבחנות וההמלצות של הרופאים המקצועיים הובאו בפני הוועדה, ובנוסף מצבה הנפשי והפיזי החמיר, ואין ביכולתה לעבוד ולפרנס את בנה בתור אם יחידנית. בנוסף, הוועדה לא התייחסה למכתב של הפסיכיאטר ד"ר מיכאל קופילוב.

3. לטענת המשיב, דין הערעור להדחות. מדובר בערעור רפואי כללי שלא מצביע מהו הפגם המשפטי המיוחס לוועדה. הוועדה התייחסה למסמכים הרפואיים, לרבות של ד"ר קופילוב, והעניקה לה 20% בתחום הנפשי.

4. לאחר עיון בטענות הצדדים ובהחלטת הוועדה נשוא הערעור, מצאתי כי יש לדחות את הערעור, ואפרט. המערערת לא הצביעה על פגם שנפל בהחלטת הוועדה. הוועדה רשמה את תלונותיה של המערערת שהיתה מיוצגת ע"י עו"ד באותה העת. הוועדה ערכה למערערת בדיקה קלינית, ציינה את ממצאיה וערכה דיון ביחס לליקויים לגביהם טענה המערערת, לרבות במישור הנפשי. בסיכום הוועדה , היא העניקה למערערת אחוזי נכות בשיעור 57% בגין: עמוד שדרה צווארי גב תחתון, ברך, אנמיה 0%, דיכאון וחרדה, כאבי ראש, ליקוי ראיה ודלקת שרירים (פיברומיאלגיה). יצוין, כי הוועדה אימצה את אחוזי הנכות עליהם המליץ האורתופד , אשר בדק את המערערת קלינית ואף התייחס לבדיקת ההדמייה - MRI.
בנוסף, בתחום הנפשי הוועדה התייחסה למסמכים השונים, לרבות למסמך מיום 27.12.20, והעניקה למערערת 20% בתחום הנפשי.

5. מכל האמור לעיל עולה, כי לא נפל פגם בהחלטת הוועדה נשוא הערעור, ולפיכך יש לדחותו.
אין צו להוצאות.

6. ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים , תוך 30 יום מיום קבלת פסק הדין.

7. המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, כ"א אלול תשפ"א, (29 אוגוסט 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אסנת בן שטרית
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: