ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פליקס קביץ נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט יוסף יוספי

התובע:
פליקס קביץ
ע"י ב"כ: עו"ד אביחי דהן

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד איהאב סעדי

פסק דין

1. לפניי ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נכות מעבודה) מיום 17.12.2020, אשר קבעה למערער 0% נכות בתחולה מיום 18.10.2017.

2. לטענת המערער, הוועדה לא פירטה את טווחי התנועה בצוואר, בשים לב לממצאי בדיקת הסיטי אשר תומכים בדבר פגיעה צווארית, כך שלא ניתן להבין מדוע אינה מעניקה נכות בגין פגיעת הצוואר.

בנוסף, הוועדה התעלמה מממצאי בדיקת ההדמיה של הכתף ומממצאי בדיקתה הקלינית, אשר מצביעים על מוגבלות בתנועות הכתף , וחרף זאת לא מצאה לנכון ל קבוע נכות בגין הפגיעה בכתף. הוועדה לא נימקה את מסקנותיה. יש להחזיר את עניינו של המערער לוועדה באותו הרכב.

3. לטענת המשיב, המערער לא הציג חוות דעת המפרטת טווח תנועות, והוועדה בדקה וציינה כי הטווח מלא ואין חוסר נוירולוגי, לכן אין פ גם בהנמקה. כך גם בנוגע לכתף, לגביה נקבע שאין נכות , וזאת לאחר בדיקה. עוד הוסיף המשיב וטען , כי בדיקה קלינית עדיפה על בדיקת דימות ו כי הבדיקה הקלינית הייתה תקינה לחלוטין, מה גם שאופן ביצוע הבדיקה מסור לשיקול דעת הוועדה.

4. לאחר עיון בטענות הצדדים, לרבות בטענותיהם בדיון מיום 14.6.2021 וכן בטענות המערער מיום 19.7.2021, מצאתי כי יש לדחות את הערעור, ואפרט.

5. הוועדה נשוא הערעור התכנסה בשני מועדים.
בישיבתה הראשונה מיום 19.11.2020 ציינה הוועדה את תלונותיו של המערער וערכה דיון מקיף בעניינו, במסגרתו ציינה את בדיקות ההדמיה הצווארית אותן ערך, קרי הן את בדיקת ה- CT והן את בדיקת צילום הרנטגן.
הוועדה פירטה את הממצאים שנצפו ובנוסף ערכה למערער בדיקה קלינית, וקבעה בהאי לישנא: " בבדיקה: אין ספזם בצוואר, צוואר קצר מאוד פל קסיה קדמית, אקסטנציה והטיה בטווח מלא, כוח שמור בגפיים עליונות ללא סימנים רדיקולופתיה..." .
בנוסף, ערכה הוועדה בדיקה קלינית לכתפו הימנית של המערער וציינה את טווחי התנועה אותם מצאה.
בסיומם של הדברים, קבעה הוועדה כי תסכם את עניינו של המערער לאחר קבלת בדיקות הדמייה נוספות (בדיקת אולטרסאונד וצילומים).
לפיכך, ביום 17.12.2020 התכנסה הוועדה שוב וערכה דיון ביחס לבדיקות ההדמיה השונות, לרבות בדיקת מיפוי העצם ובדיקות האולטרסאונד לברך ולכתף, וכן ביחס ל-CT צוואר (מיום 10.5.2020).
הוועדה תיארה את ממצאי הבדיקות, וקבעה כי יש לדחות את הערר, תוך שהיא משייכת סעיפי ליקוי לממצאיה בנוגע לכתף ימין וברך ימין.

6. מכל האמור לעיל עולה, כי הוועדה עיינה בכל בדיקות ההדמיה שהובאו לעיונה, כולל בדיקות שבוצעו לאחר מועד ההת כנסות הראשונה.
הוועדה ערכה בדיקה קלינית מקיפה, הן לעניין הכתף והן לעניין עמוד השדרה הצווארי, ולאחר שעיינה בבדיקו ת הנוספות, הגיעה למסקנה שיש להעניק למערער שני סעיפי ליקוי המבטאים 0% נכות, כאשר בגין עמוד השדרה הצווארי נדחה הערעור כליל.
החלטת הוועדה מנומקת וברורה.
בפני הוועדה לא עמדה חוות דעת של המערער אשר ציינה מוגבלות או טווחי תנועה כלשהם, כך שלא הייתה חובה מצידה לציין טווחי תנועה, הגם שעשתה זאת בסופו של יום.
בנוסף, ביחס לצוואר ציינה הוועדה כי מדובר בטווח תנועות מלא ללא קיפוח נוירולוגי וכי הממצאים ההדמייתיים העלו כי המדובר בשינויים ניווניים.

7. באשר לכתף, פורטו טווחי תנועה למעלה מן הנדרש, ואף צוין קרע חלקי בגודל 5 מ"מ , ולפיכך התאימה הוועדה סעיף ליקוי בהתאם.

אחרית דבר

8. דין הערעור להדחות. אין צו להוצאות.

9. בקשת רשות ערעור ניתן להגיש לבית הדין הארצי בתוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין לצד המבקש.

ניתן היום, כ"ב אלול תשפ"א, (30 אוגוסט 2021), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם.


מעורבים
תובע: פליקס קביץ
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: