ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלאש 90 בע"מ נגד זיגדון תקשורת בע"מ :

בפני כבוד ה שופט, סגן הנשיא שמואל הרבסט

תובעים

  1. פלאש 90 בע"מ
  2. נתי שוחט
  3. יונתן זינדל

ע"י ב"כ עוה"ד מ' שוק ו/או ד' נחמן

נגד

נתבעים

  1. זיגדון תקשורת בע"מ
  2. משה זיגדון
  3. אסתר זגדון

ע"י ב"כ עוה"ד ג' פרידמן ו/או א' טופול

החלטה

לפניי בקשה לחיוב הנתבעים בתשלום הוצאות התובעים ושכר טרחת עו"ד בגין בקשה לביזיון בית משפט.
בדיון מיום 15.7.21 הוריתי כדלקמן: "לנוכח הסכמת הצדדים ולאור העובדה כי התמונות המפורטות בכתב התובענה, עדיין מופיעות באתר הנתבעת 1- הרי שאני מורה על הסרתן תוך 24 שעות".
ביום 20.7.21 הגישו התובעים בקשה לביזיון בית משפט, בה טענו כי התמונות טרם הוסרו.
בתגובה מיום 25.7.21 מסרו הנתבעים כי התמונות הוסרו מהאתר, הכתובות נמחקו ולא הייתה גישה לתמונות דרך האתר, אלא שלנתבעים התברר בדיעבד כי הסרת התמונות לא מנעה הגעה לתמונה ממי ששמר את הלינק הישיר לתמונה ולו בלבד. לכן, על אף שמחיקת התמונות מהאחסון לא הייתה חלק מהחלטת בית המשפט, פנתה הנתבעת לחברה שמתפעלת את התוכנה וביקשה למחוק את התמונות. תמונת אחת נמחקה, ואילו לתמונה השנייה לא היה לינק נכון ולכן לא היה באפשרות הנתבעת למחקה.
לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, בבקשות ובתגובות, שוכנעתי כי הנתבעים לא פעלו בהתאם להחלטתי באופן מלא, תוך 24 שעות, כפי שנקבע בה.
התמונות לא נמחקו באופן מלא וכנדרש, בטרם הגישו התובעים את הבקשה לביזיון בית משפט, ולכן היה מקום לבקשה וזו השיגה את מטרתה.
יצוין כי לאחר הגשת הבקשה, הוריתי ביום 25.7.21, בשנית, כי "הנתבעים יסירו לאלתר את הנצרך", ואכן באותו מועד פנו הנתבעים לתמיכה טכנית וביקשו את הסרת התמונות, כפי שעולה מתגובתם מיום 8.8.21.
בהתחשב בנסיבות אשר לפניי, ומבלי לקבוע מסמרות לגופו של עניין, היה מצופה מהנתבעים לפעול למחיקתן המוחלטת של התמונות, בהתאם לצו שניתן. משלא נעשה הדבר, והתובעים נדרשו להגשת הבקשה, הרי שעל הנתבעים לשאת בהוצאות.
עם זאת, בקביעת היקף ההוצאות, נתתי דעתי גם לכך שהנתבעים לא התעלמו מהצו באופן מוחלט, הם ביצעו פעולות להסרת התמונות, גם אם לא את מלוא הפעולות הנדרשות מהם בנסיבות אלה.
בהתחשב במכלול הדברים, אני קובע כי הנתבעים ישאו בהוצאות הבקשה לביזיון בית המשפט בסך של 2,000 ₪.
תשומת לב הצדדים למועדים שנקבעו בדיון מיום 15.7.21 בדבר המשך ההליכים בתיק.

מזכירות- נא להודיע.
ניתנה היום, כ"ב אלול תשפ"א, 30 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פלאש 90 בע"מ
נתבע: זיגדון תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: