ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה ארובס נגד חדווה סולימני :

בפני כבוד ה שופטת בלהה יהלום

תובע

שלמה ארובס

נגד

נתבעים

  1. חדווה סולימני
  2. גאי סולימני

החלטה

בפניי בקשה לביטול פסק דין המורה על דחיית התביעה שניתן ביום 21.7.21.

התיק שבכותרת אוחד עם תיק 42582-02-20 (להלן: התיק המקביל), בהחלטה מיום 30.8.2020. עם זאת, מחמת טעות, לא אוחדו התיקים בפועל, כל אחד התנהל בפני עצמו בפני שופט אחר (התיק שבכותרת – בפניי ואילו התיק המקביל בפני כבוד השופט אורן סילברמן). וכך, נותרו שני מועדי דיון, ולדיון שהתקיים בפניי ביום 21.7.21 לא התייצב התובע, והתביעה שבכותרת נדחתה. לכשנודע הדבר לתובע, עתר לביטול פסק הדין שניתן במעמד צד אחד, וטען כי במזכירות בית המשפט נאמר לו כי הדיון בתביעה קבוע ליום 14.9.2021 בפני כבוד השופט אורן סילברמן.

הנתבעים הגיבו וביקשו החזר ההוצאות שנגרמו להם. לטענתם, נעדרו שניהם מהעבודה ביום הדיון והפסידו כסף בשל כך. התובע השיב לתגובתם וחזר על כך שבירר במזכירות בית המשפט מתי הדיון הבא ולא נאמר לו דבר על דיון ביום 21.7.21, וכל שנאמר לו הוא שעליו להתייצב לדיון ביום 14.9.21.

פסק דין שניתן במעמד צד אחד יכול להתבטל מש תי סיבות. האחת, מטעמים שבצדק, כאשר לכתחילה נפל פגם בהליך, לדוגמא: כאשר נתבע לא קיבל את כתב התביעה לידיו ולא יכול היה להתגונן, במצב שכזה, פסק דין שניתן בהעדר הגנה דינו להתבטל מטעמי צדק. השני, משיקול דעת של בית המשפט, וזאת כאשר לא נפל כל פגם בהליך אולם בית המשפט מעדיף לבטל פסק דין שניתן בהעדר הגנה על מנת לאפשר לבעל הדין את יומו בבית המשפט . יצוין כי בדרך כלל, ביטול שכזה מלווה בפסיקת הוצאות לטובת המשיב, על מנת לאזן בין זכותו של בעל הדין ש שגה לנהל הליך מלא ולשטוח בפני בית המשפט את מלוא טענותיו, לבין הצד שכנגד שהתייצב לדיון והוציא הוצאות שונות לצורך כך.
בענייננו, נראה כי הטעות של התובע לא נבעה ממחדל שלו עצמו, אלא מטעות מזכירותית שלא איחדה בין התביעות והותירה אותן מטופלות, בנפרד, על ידי שופטים שונים, עם קביעת מועדים שונים, כל זאת שעה שבעלי הדין תחת רושם ההחלטה מיום 30.8.2020 כי התביעות אוחדו ומתנהלות כאחד. משלא נפלה שגגה בפעולת התובע, אני קובעת כי יש להורות על ביטול פסק הדין מחובת צדק, ואין מקום לפסיקת הוצאות לחובתו.

פסק הדין מיום 21.7.21 מבוטל. התיקים נותרים מאוחדים ויידונו ביום 14.9.21 על ידי כבוד השופט אורן סילברמן. על הצדדים להגיע לדיון במועד ולהביא עמם כל ראייה או עד שברצונם להסתמך עליו.

ניתנה היום, כ"א אלול תשפ"א, 29 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה ארובס
נתבע: חדווה סולימני
שופט :
עורכי דין: