ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דינה וייס קואר נגד נתנאלה כחלון לוי בע"מ :

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובעים:

1.דינה וייס קואר
2.אלפרד קואר

נגד

הנתבעת:

נתנאלה כחלון לוי בע"מ

פסק דין

התובעים הגישו תביעה כספית כנגד הנתבעת, עמה חתמו על הסכם התקשרות להשתתפות ביריד שארגנה הנתבעת. התובעים שילמו לנתבעת עבור השתתפותם ביריד ב-2 המחאות, אשר אחת מהן נפרעה וסכום ההמחאה הוחזר לתובעים והשניה, לא נפרעה.
לטענת התובעים, קיבלו הודעה מהנתבעת שהתובעת 1 לא מתאימה להשתתף באירוע, ובקשה לפרטי הבנק לצורך החזרת המקדמה ששילמו.
התובעים טוענים, כי ביטול ההשתתפות ביריד נעשה ללא כל הפרה מצד התובעים, והדבר גרם לתובעת הפסדים כספיים ניכרים, כולל הזמנת סחורה מחו"ל במיוחד לצורך היריד, ועל כן, העמידו את סכום התביעה על סך של 24,000 ₪ בגין מניעת רווחים עתידיים בגובה של 6,000 ₪ ליום, למשך 4 ימי היריד.
הנתבעת טענה כי החזירה את ההמחאה שנפרעה ואילו התשלום הדחוי לא נגבה ולא נפרע, וכן, כי התובעים הפרו את התחייבותם בהסכם, שלא להשתתף ביריד אחר, והשתתפו ביריד אחר בתאריכים 28-29.05.21. לטענת הנתבעת, קיבלה הודעת נא צה מהתובע 2 ועל כן, שלחה הודעה מנומסת לתובעת לביטול ההשתתפות ביריד.
לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, עולה כי, ביטול ההשתתפות ביריד נעשה בהסכמת התובעת 1, כפי שרשמה בהודעתה לנתבעת, בה מסרה את פרטי חשבון הבנק להחזר סכום ההמחאה הראשונה.
בהודעה זו, רשמה התובעת 1:
"למען האמת, לא ידעתי על משלוח ההודעה של בן זוגי, אבל מכבדת את החלטתך.
תודה רבה לך, ומאחלת גם לך הצלחה רבה. דינה.".

בנסיבות בהן ביטול הסכם ההשתתפות ביריד נעשה בהסכמה והוחזר סכום המקדמה, אין מקום לדרישת התובעים לקבל פיצויים כספיים. יתר על כן, התובעים לא צירפו כל ראייה או אסמכתא לסכום התביעה, ולא צורפה כל ראיה לייבוא של ציוד מחו"ל שנאלצו להזמין התובעים לצורך היריד, כפי טענתם.
בדיון הודה התובע 2, כי אין בידי התובעים כל אסמכתא בעניין הפסד רווחים או הכנסות עתידיים. בהיעדר הוכחות לאובדן רווחים עתידיים, נותרה הדרישה של התובעים לפיצוי כדרישה בעלמא אשר אין מקום לאשרה.
אשר על כן, לאור הנימוקים לעיל, התביעה נדחית לעיל.
התובעים ביחד ולחוד ישלמו לנתבעת הוצאות משפט בסך של 400 ₪ וזאת בתוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
המזכירות תבצע סגירת תיק.

ניתן היום, כ"א אלול תשפ"א, 29 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דינה וייס קואר
נתבע: נתנאלה כחלון לוי בע"מ
שופט :
עורכי דין: