ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עינבל קלר נגד אלאמר ברונשטיין :

לפני כבוד השופטת איילה גזית

התובעת:

עינבל קלר

נגד

הנתבע:

אלאמר ברונשטיין

פסק דין

התובעת הגישה תביעה כספית כנגד הנתבע אשר נכנס לנעלי התובעת בשכירת דירה, אותה נאלצה התובעת לפנות בשל מצבה הנפשי הקשה, שהדרדר עד כדי אשפוז בבית חולים לחולי נפש אברבנאל.
לטענת התובעת, הוסכם בין הצדדים, כי תנאי לכניסת הנתבע לדירה, הינו רכישת הריהוט הקיים בדירה בסכום של 10,000 ₪. לאחר אשפוזה, החליט הנתבע לקזז מהסכום שהוסכם ביניהם סך של 1,600 ₪ עקב אי סיוד הדירה, וכן, לקח הנתבע לעצמו מכשירי חשמל, בניגוד להסכם בעל פה.
הנתבע טוען, כי הסכים לשלם לתובעת סך של 10,000 ₪ עבור כל הריהוט הקיים בדירה, מלבד בגדים, מיטה, מנורה, צלחות, שואב אבק ורמקול שיישארו בבעלות התובעת. לטענתו, התובעת לא פינתה את חפציה האישיים, השאירה את הדירה מלוכלכת ואת החתול בדירה, והנתבע נאלץ לשלם מכספו על ניקיון וסיוד. הנתבע טוען, כי הצדדים הסכימו להפחית את התשלום ל-8,500 ₪ ועל כן, יתרת החוב שהנתבע היה מוכן לשלם לתובעת עמדה על 900 ₪, ואילו שואב אבק ומקרן קול יקוזזו כנגד סיוד הדירה.
לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, עולה כי, אין מחלוקת בין הצדדים שהוסכם ביניהם על תשלום של 10,000 ₪ שישולם על הנתבע לתובעת בגין הריהוט ומכשירי החשמל שהושארו בדירה.
על פי כתב התביעה ועל פי כתב ההגנה וכן, עדות הנתבע בעמוד 2 לפרוטוקול, הנתבע שילם לתובעת סך של 7,600 ₪, ועל כן, עליו להשלים את התשלום בהתאם להסכמה ביניהם עד לסכום של 10,000 ₪. דהיינו, סך של 2,400 ₪.
הנתבע לא צירף אסמכתא לכתב ההגנה בעניין עלות הסיוד, לא קבלה ולא חשבונית מס, ואין די באישור שהציג הנתבע בטלפון הנייד לעניין הסיוד. יתר על כן, הנתבע לא רשאי היה לקזז את עלות הסיוד, אם אכן שילם, מהתמורה המוסכמת של 10,000 ₪, מבלי לקבל את הסכמת הצד שכנגד לקיזוז. אין מקום לקבל קיזוז חד צדדי שביצע הנתבע ללא הסכמת התובעת.
אשר על כן, לאור האמור לעיל, הנתבע ישלם לתובעת סך של 2,400 ₪ בתוספת הוצאות משפט בסך של 250 ₪, והכל בתוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
המזכירות תבצע סגירת תיק.

ניתן היום, כ"א אלול תשפ"א, 29 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עינבל קלר
נתבע: אלאמר ברונשטיין
שופט :
עורכי דין: