ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק בן דוד נגד יצחק בהלול :

בפני כבוד ה שופט אריאל ברגנר

תובע

מייק בן דוד

נגד

נתבע
יצחק בהלול

החלטה

בפני בקשת התובע למתן פסק דין על יסוד התביעה.

לפי הנטען בבקשה, בהתאם להחלטות בית המשפט מיום 12.1.21 ומיום 10.3.21 היה על הצדדים להגיש תיק מוצגים משותף עד ליום 11.4.21 וכן רשימת עדים מטעמם. בשל אי שיתוף פעולה מצד הנתבע נאלץ התובע להגיש בקשה להגשת רשימת עדים ותיק מוצגים בנפרד ובקשה זו אושרה.
הנתבע לא הגיש עד היום תיק מוצגים ורשימת עדים מטעמו או בקשה לקבלת ארכה. על כן בהיעדר מוצגים ועדים לתמיכת הגנתו התבקש ליתן פסק דין על יסוד התביעה בלבד.

הנתבע מבקש לדחות את הבקשה מכל וכל. לטענתו, בקשת התובע להגשת תיק מוצגים ורשימת עדים נפרדת הוגשה טרם חלוף המועד על פי החלטת בית המשפט שאישרה את הסכמת הצדדים. זאת כאשר ב"כ הנתבע שבה מחופשת הפסח לתוך מלחמה באזור מגוריה ומשרדה ולעומס עבודה בעקבות מגפת הקורונה. כך גם לא פעל התובע לקיום קדם משפט בין ב"כ הצדדים כפי שנקבע באותה החלטה.
כמו כן בקשת התובע וכך גם תיק המוצגים ורשימת העדים לא הומצאו לב"כ הנתבע וזו הובאה לידיעתה רק ביום 23.5.21.
מעבר לכך הנתבע הגיש בקשה לאיחוד התובענות שבכותרת ונדרש להמתין להחלטה בעניין טרם הגשת התצהירים ובפרט כאשר הדיון שנקבע ליום 15.6.21 נדחה ביוזמת התובע לחודש אוקטובר. החלטת האיחוד ניתנה לקראת סוף חודש מאי והמועד להגשת רשימת העדים והמוצגים ביחס לתיק המאוחד 2342-09-20 טרם חלף ומשלא ניתנה כל החלטה שיפוטית הקובעת מועד מוקדם מהתקנות.
לטענת הנתבע, התצהירים והמוצגים שהוגשו מטעמו במסגרת בקשת הרשות להגן מהווים ממילא גם תצהירי עדות ראשית מטעמו על נספחיהם וכן רשימת עדים ומוצגים אשר ראוי שהתובע יעמוד לחקירה נגדית על המפורט בהם ולרבות תצהירה המשלים של גב' בראון. עוד מוסיף הנתבע כי התובע לא הצביע כל תקנה המאפשרות לבית המשפט לבטל דיון הוכחות ליתן פסק דין על יסוד התביעה במקום שבו צד אינו מקיים החלטה שיפוטית להגשת רשימת עדים ותיק מוצגים.

לאחר שבחנתי ושקלתי את טענות הצדדים לא מצאתי מקום ליתן פסק דין על יסוד התביעה בלבד.

ראשית אציין כי אין חובה על נתבע להביא עדים מטעמו לסתירת ראיות התובע. הימנעות מהגשת תצהיר עדות ראשית אינה שקולה לאי הגשת כתב הגנה, ולכן התוצאה של מחדל זה אינה מתן פסק דין על יסוד התביעה בלבד אלא המשך קיומו של ההליך בלא עדויות אלו.

כמו כן מקובלת עלי טענת הנתבע כי התצהירים שהגישו בתמיכה לבקשת הרשות להתגונן על נספחיהם יכולים לשמש כתצהירי העדות הראשית והראיות מטעמו.

יחד עם זאת לאור ההחלטה השיפוטית שקצבה לצדדים מועד להגשת תיק מוצגים משותף ורשימת עדים עד ליום 11.4.21, ומשלא נתבקשה ארכה מצד הנתבע או כל הודעה אחרת בעניין זה – אין בידי לקבל את טענת הנתבע כי הגשת הבקשה לאיחוד התובענות, כשלעצמה, האריכה את המועד שנקבע בהחלטה, או החלטת כבוד סגנית הנשיאה המורה על איחוד התיקים משלא נאמר הדבר במפורש.

לפיכך, ככל שהנתבע מבקש להגיש תיק מוצגים מטעמו ורשימת עדים המתייחסת לתיק זה (32807-06-20), יוכל לעשות כן בתוך 20 ימים ובכפוף לתשלום הוצאות התובע בגין בקשה זו בסך של 1,200 ₪.

ניתנה היום, י"ח אלול תשפ"א, 26 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מייק בן דוד
נתבע: יצחק בהלול
שופט :
עורכי דין: