ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד וי.אי.פי. ניקיון ואחזקה 2012 בע"מ :

לפני כבוד השופטת דנה אמיר

המאשימה:
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים:

  1. וי.אי.פי. ניקיון ואחזקה 2012 בע"מ
  2. וי.אי.פי מטבחים בע"מ
  3. משה ביבס

החלטה

לאחר עיון בבקשה ובתגובות הצדדים, בשים לב למיהות המבקש ומהות הבקשה, ולאור הכללים המשפטיים הנוגעים לעיון בתיק בית משפט – מצאתי להתיר את העיון בכלל המסמכים המצויים בתיק זה, למעט חוות הדעת מאת הממונה על עבודות השירות וההחלטה שניתנה על גביה (שתיהן מיום 1.10.2020) וכן מוצג ענ/1 , וזאת בהתאם לתקנה 4 לתקנות בתי המשפט ובתי הדין לעבודה (עיון בתיקים), תשס"ג-2003 (להלן: "תקנות העיון").

כידוע, זכות העיון נגזרת מעיקרון פומביות הדיון וחופש המידע, והמגמה היא לאפשר עיון אף למי שאינו צד בתיק, כל עוד העיון אינו אסור על פי דין (תקנה 2 לתקנות העיון). יחד עם זאת זכות העיון הינה זכות יחסית שיש לאזנה אל מול זכויות של בעלי הדין ושל צדדים שלישיים. מובן אף כי ניתן להגביל את זכות העיון באופן חלקי. הנטל על בעל הדין המתנגד לעיון לשכנע כי אין להתירו ולא די בטענות כלליות (בג"צ 9609/16 עו"ד אסף פוזנר נ' הממונה על שוק ההון, ביטול וחסכון במשרד האוצר (16.10.17)).

נתתי דעתי לכך שההגנה לא התנגדה למתן העיון והשאירה לשיקול דעת בית המשפט, אך עם זאת, מטעמי זהירות ותוך איזון האינטרסים השונים, מצאתי לא לאפשר עיון במסמכים הכוללים פרטים אישיים ורפואיים של הנאשם (חוות הדעת של הממונה על עבודות השירות וההחלטה שניתנה על גביה (שתיהן מיום 1.10.2020) וכן מוצג ענ/1).
ככל שמבוקש מסמך ספציפי שלגביו לא ניתנה זכות העיון, יוכל המנהל המיוחד להגיש בקשה לתיק ולהבהיר מדוע דרוש לו המסמך.
המזכירות תודיע לצדדים ולמגיש הבקשה לעיון .

ניתנה היום, ט"ו אלול תשפ"א, 23 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: וי.אי.פי. ניקיון ואחזקה 2012 בע"מ
שופט :
עורכי דין: