ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יו.טי.אס יוניברסל פתרונות תחבורה בע"מ נגד אסף לוי :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

יו.טי.אס יוניברסל פתרונות תחבורה בע"מ

נגד

הנתבעים

  1. אסף לוי
  2. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 11.7.21, והתרשמתי מהן, עיינתי בכתבי הטענות, בתמונות הנזק לרכב התובעת, וביתר הראיות, אני מוצאת לקבוע כי יש לחלק את האחריות לגרימת התאונה בין שני הנהגים באופן שווה (50%- 50%). מדובר בתאונה אשר קרתה בצומת. הלכה היא, כי תאונה בצומת מחייבת את ערנות כל הנהגים החוצים בצומת, לרבות הנהג אשר לו זכות הקדימה בצומת.
מצופה היה כי הנתבע 1 ינהג ביתר זהירות בעת כניסתו לצומת בהתאם להוראת תקנה תקנה 65 לתקנות התעבורה – תשכ"א 1961 המורה כי: "לא ייכנס נוהג רכב לצומת או למפגש מסילות ברזל אלא אם ביכולתו לעבור ולהמשיך בנסיעתו ללא הפרעה [...]" .מעדותו של הנתבע 1 ניתן ללמוד, כי הוא ראה את רכב התובעת בטרם נכנס לצומת . עם זאת, ולמרבה הצער, הנתבע לא נתן תשומת לב מספקת לתנאי הדרך בצומת, ולא נקט בכל האמצעים הסבירים למניעת התאונה, ובכך התרשל. אף נהגת רכב התובעת לא חפה מאחריות. נחזה מן הראיות, כי נהגה ללא תשומת לב מספקת לתנאי הדרך, על אף שיכולה הייתה להבחין, מב עוד מועד, בכניסת אוטובוס הנתבעת לצומת לפניה, נוכח שדה הראיה הפתוח והרחב שלה. היה עליה להאט ואף לעצור לפני הכניסה לצומת, לבחון אם הצומת פנוי ולא להיכנס אליו תוך קיפוח זכות הקדימה של אוטובוס הנתבע 1 אשר החל להיכנס אל הצומת ועליה להיכנס לצומת אך ורק אם הצומת פנוי. בנסיבות המקרה דנן, דבקה רשלנות בנהיגת נהגת רכב התובעת אשר נכנסה לצומת מבלי שנתנה דעתה למכלול תנאי הדרך.
פועל יוצא מן האמור הוא, כי אני מקבלת את התביעה בחלקה (ללא רכיב ימי השבתה, אשר לא הוכח) ומחייבת את הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת סכום של 10,012 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 7.6.20 ועד למועד התשלום המלא בפועל. בנוסף, יישאו הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, באגרה בסך 380 ₪, שכר עדת התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עו"ד בשיעור של 17.55% מסכום הנזק, כפי שנפסק. הסכום הפסוק ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין . אני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של האגרה.

ניתן היום, ט"ו אלול תשפ"א, 23 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יו.טי.אס יוניברסל פתרונות תחבורה בע"מ
נתבע: אסף לוי
שופט :
עורכי דין: