ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עורכי דין לקידום מנהל תקין נגד מ. מ. דייר-חנא :

22 אוגוסט 2021
בפני: כבוד השופטת איריס רש

התובעת:
עורכי דין לקידום מנהל תקין

-
הנתבעות:
מ. מ. דייר-חנא
מדינת ישראל
ריואא נערה חטיב

החלטה

  1. מונחת לפניי בקשת התובעת לגילוי מסמכים כללי וספציפי של הנתבעת 3 (להלן – הנתבעת)
  2. המסמכים הספציפיים שגילויים מבוקש הם:

א. אישור תקופות עיסוק של המוסד לביטוח לאומי במהלך התקופות המנויות בקורות החיים של הנתבעת, קרי עבור השנים 2006 – 2020.
ב. העתק טפסי 106 של הנתבעת עבור השנים 2006 – 2020 תוך השחרת פרטים אישיים וסכומי השכר.
ג. ככל שהתובעת לא הועסקה במעמד של עובד שכיר במסגרת אותם מקומות עבודה הנטענים בקורות החיים במהלך התקופה הרלוונטית, כל המסמכים לרבות ההסכמים החשבוניות והקבלות שהוחלפו בין הנתבעת לבין אותם מקומות עבודה כאמור.
3. לטענת התובעת, הנתבעת טרם גילתה את המסמכים המצויים ברשותה ו/או בשליטה בקשר למחלוקות בתיק ולא התייחסה לבקשה לגילוי מסמכים ספציפיים שהינם מסמכים רלוונטיים לצורך בירור ניסיונה המקצועי ועמידתה בתנאי הסף הנדרשים לתפקיד מבקר/ת פנים וממונה על תלונות הציבור אצל הנתבעת 1 (להלן – המועצה).
4. הנתבעת מצידה מתנגדת לבקשה. לטענתה, התביעה הוגשה ללא כל תשתית ראייתית, כשהבקשה דנן מהווה ניסיון ל"מסע דיג" פסול לצורך ביסוס הראיות. עוד נטען כי הבקשה סתמית, כוללנית ומכבידה ויש בה כדי לפגוע בפרטיות התובע בעצם הדרישה לגילוי טפסי 106, קבלות, חשבוניות הסכמי התקשרות וכיוצא בזה.
5. לאחר שעיינתי, בבקשה, בתגובה ובכתבי הטענות, הגעתי לכלל מסקנה שדין הבקשה להתקבל.
המחלוקת בתיק נוגעת לעמידתה של התובעת בתנאי הסף הסטטוטוריים בדבר ניסיון מקצועי לתפקיד מבקרת פנים וממונה על תלונות הציבור במועצה ובפרט סוגיית הניסיון בעבודת ביקורת. אין בידינו לקבל את טענת הנתבעת ולפיה המסמכים המבוקשים הם בגדר "מסע דיג" פסול. משעה , שהמסמכים המבוקשים, עשויים לסייע בבירור עיסוקה של התובעת בתקופה הרלוונטית ותקופות ההעסקה אצל המעסיקים השונים המדובר במ סמכים רלוונטיים הנוגעים ללב המחלוקת בדבר עמידתה של התובעת בדרישת הניסיון המקצועי . אישור תקופות עיסוק של המוסד לביטוח לאומי וטופסי 106 יסייעו בבירור המעסיקים של התובעת ותקופ ות ההעסקה אצל המעסיקים השונים. ככל שבתקופה הרלוונטית התובעת לא הועסקה במעמד של עובד שכיר, המסמכים המבוקשים כגון הסכמי התקשרות, חשבוניות וקבלות ישפכו אור על מהות ההתקשרות במסגרתה התובעת ספקה שירותים לגוף מסוים, היקף השירותים ותקופת ההתקשרות בפועל. המסמכים המבוקשים הם מסמכים המצויים ברשות הנתבעת ו/או כאלו שהנתבעת יכולה להשיגם במאמץ קל ואשר יתרמו לבירור המחלוקת ולחקר האמת. על מנת למנוע פגיעה בפרטיות הנתבעת מעבר לדרוש, הפרטים האישים כגון מצב משפחתי וכדומה, סכומי המשכורת, וגובה הסכומים ששולמו לתובעת בחשבוניות, ככל ששולמו, יושחרו.
6. לנוכח מועד דיון קדם המשפט, הנתבעת תגלה לתובעת את כל המסמכים המצויים ברשותה או בחזקתה וכן את המסמכים המבוקשים בתוך 15 ימים (ימי הפגרה יבואו במנין).
7. הוצאות הבקשה יובאו בחשבון בתום ההליך.

ניתנה היום, י"ד אלול תשפ"א, (22 אוגוסט 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: עורכי דין לקידום מנהל תקין
נתבע: מ. מ. דייר-חנא
שופט :
עורכי דין: