ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לואידה דלה קרוז נגד הוט מובייל בע"מ :

לפניי
כבוד ה רשמת בכירה דליה אסטרייכר

תובעת

לואידה דלה קרוז

נגד

נתבעת
הוט מובייל בע"מ

פסק דין

עניינה של תובענה זו מוצרים שנמכרו לתובעת לטענתה מבלי שהבינה ואישרה את רכישתם.

לטענת התובעת, היא הגיעה עם בתה בת ה 14 לסניף הנתבעת בחודש מאי 2018 וביקשה לספק לה סים למכשיר אשר היה ברשותה. לטענתה , חרף בקשתה נוצלה חולשתה ומכרה לה הנתבעת ציוד של שני סטים של אוזניות, שני רמקולים, איי פד ושני אייפונים כאשר לטענתה , נמסר לה שכל הציוד הוא בחינם והיא בתמורה שילמה בכרטיס אשראי עבור כל הציוד. התובעת אשר מתקשה בשפה העברית, אישרה כי השיחה עמה נעשתה באנגלית ועם בתה בת ה 14 אשר דוברת עברית, שוחח הנציג בעברית. לטענת התובעת, בסיוע בן זוגה ביקשו לבטל את העסקה מייד בסמוך לאחריה, אלא שהנתבעת סרבה ומכאן תביעה זו.

הנתבעת מצדה טענה כי התובעת יחד עם בתה בצעו את הרכישות של המוצרים מרצונם החופשי, והם סופקו לה במעמד הרכישה לרבות כל המסמכים. לטענת הנתבעת בשיחות שנעשו עם בן זוגה של התובעת ולבקשתו נמסר לו כי ניתן לבטל את העסקה תוך השבת המכשירים באריזתם המקורית לסניף הנתבעת אלא שלא התובעת ולא בן זוגה החזירו את המוצרים וממילא הגישו תביעתם כשנתיים וחצי לאחר מכן בחודש מרץ 2021.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ונספחיהם ושמעתי את טענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי דין התביעה להידחות.

בפתח הדברים יצויין כי לא הייתה מחלוקת בדיעבד שמערכת היחסים שבין התובעת לבין בתה המתבגרת מורכבים והתובעת אינה תמיד מצליחה לעמוד בפני רצונותיה ודרישותיה של הבת. הגם שלטענת התובעת לא הבינה את מהות העסקה, הרי שהלכה למעשה הוצג לבית המשפט כי התובעת לקוחת הנתבעת עוד משנת 2014 כאשר מפעם לפעם נוהגת היא לרכוש מכשירים חדשים. התובעת עצמה אישרה כי התנהלותה עם נציג הנתבעת הייתה בשפה האנגלית לנוחיותה . התובעת היא אדם מבוגר, והדעת נותנת כי היא יודעת מה רכישותיה ומה משמעותן , וודאי כשזו לא הפעם הראשונה שהיא רוכשת מכשירים מאת הנתבעת. התובעת קיבלה את המכשירים לידה ומסרה את כרטיס האשראי שלה לנתבעת. שמעתי את עדות התובעת והגם שלטענתה נוצלה על ידי הנתבעת לרכוש מכשירים שונים שאינה זקוקה להם, לא שוכנעתי כי מקור הניצול מקורו בנתבעת ולא במערכת היחסים המורכבת שבין התובעת לבתה על כל המשתמע מכך. באשר לטענת בן זוגה של התובעת הרי שלא היתה מחלוקת כי לא נכח במועד העסקה וממילא לא יכול להעיד מה היה או לא היה במסגרתה.

כך או כך, חרף טענות בן זוגה של התובעת כי הנתבעת סרבה לבטל את העסקה וההכחשה כי בוצע לו ביטול עסקה הרי שבהתאם לשיחה מיום 16.5.19 בשעה 13:29 שנערכה בין נציג הנתבעת לבן זוגה של התובעת, והושמעה בדיון, נאמר לאחרון, ברחל בתך הקטנה, כי הנתבעת תבטל את העסקה בכפוף להחזרת המכשירים וכלל הציוד באריזתו המקורית. בהקשר זה יצוין כי במסגרת השיחה ציין בן זוגה של התובעת בפני נציג הנתבעת כי לא ניתן יהיה להחזיר את אחד ממכשירי האייפון שכן בתה של התובעת לקחה את הטלפון ב"שושו" (ציטוט מהשיחה) לאחר שהחביאו ממנה את הציוד והיא מצאה אותו למרות זאת והחלה משתמשת בו. בהתאם לכך ציין נציג הנתבעת כי בגין מכשיר שנעשה בו שימוש לא ניתן לקבל זיכוי.

אלא, שמאותה שיחה מיום 16.5.19 ועד למועד הגשת כתב התביעה מרץ 2021, לא פנו התובעת או בן זוגה להשבת הציוד וממילא העסקה לא בוטלה בהתאם.

במסגרת הדיון שהתקיים בפניי הכחיש בן זוגה של התובעת קיומה של השיחה וטען כי היו 2 שיחות, וכי אינו יודע מהי אותה שיחה שהושמעה בפני בית המשפט שכן באחת השיחות אמר לו הנציג כי יבדוק ויחזור אליו. לא מצאתי כי קיימת אי בהירות באשר לשיחות שכן דברים אלה מתיישבים היטב עם דברי נציגת הנתבעת כי בשלב הראשוני אכן התקיימה שיחה בחודש מאי כפי שטען בן זוגה של התובעת בה נמסר לו כי יבחנו טענותיו ובהתאם שיחה נוספת אשר הוקלטה והושמעה בפניי מיום 16.5.19, חזר אליו נציג הנתבעת עם התשובה כי יכול לבטל את העסקה אלא שאז כאמור, ואין מחלוקת על כך, הציוד מעולם לא הושב לנתבעת.

אני מקבלת את טענת נציגת הנתבעת בדיון כי כעת לאחר שנתיים וחצי מהשיחה בו ניתנה לתובעת ההזדמנות להחזיר את הציוד ערכו של הציוד אינו שווה ערך לערך הציוד כפי שהיה במועד המכירה במאי 2018 וכי המוצרים כבר אינם ניתנים למכירה מחדש וממילא אין באפשרותה לקבלם חזרה.

אינני נכנסת לטיב מורכבות מערכת היחסים שבין התובעת לבתה המתבגרת על כל המשתמע מכך. יחד עם זאת, משכבר במאי 2019 הוצע לתובעת ולבן זוגה לבטל את העסקה בכפוף להשבת כל הציוד שלא נפתח ולא נעשה בו שימוש והתובעת בחרה להמתין עוד שנתיים מאז ולא החזירה את הציוד והגישה כתב תביעה הרי שאין מקום לבטלה כעת וממילא לקבל את הציוד חזרה.

התביעה נדחית. לפנים משורת הדין אין צו להוצאות.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור, תוך 15 ימים, לבית המשפט המחוזי מרכז – לוד.

ניתן היום, י"ד אלול תשפ"א, 22 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לואידה דלה קרוז
נתבע: הוט מובייל בע"מ
שופט :
עורכי דין: