ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ודים פבליצ'נקו נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני כבוד השופטת יעל אנגלברג שהם

התובע:
ודים פבליצ'נקו
ע"י ב"כ עו"ד איגור גונטמכר
-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ עו"ד נעמה נוה

החלטה

לאחר שעיינתי בבקשה להגשת שאלות הבהרה למומחה ובתגובת הנתבע הנני נעתרת לבקשה כדלקמן:

המומחה ישיב לשאלות הבאות:

א. בחוות דעתך בתשובה א' ציינת כי לדעתך אין קשר סיבתי בין תלונות התובע בנוגע לגבו לבין עבודתו וכי השינויים אשר תוארו בבדיקת ה- CT הם שינויים ניוונים בלבד.

בבדיקת ה-CT מיום 29.5.18 שביצע התובע, עולה כי בחוליות L2 – L3 קיימת בליטה גרמית לטרלית משמאל מלווה בבלט דיסק עם היצרות ולחץ על שורש השמאלי של L2; בחוליות L5–4 היצרות ניכרת במרווח הבין חולייתי, שינויים ניוונים בלוחיות המפרקיות ובדיסק, בליטה גרמית לטרלית משמאל מלווה בבלט דיסק עם היצרות פורמינאלית ו לחץ קל על השק התקאלי ועל שורשי בעצבים L4 יותר משמאל. האם תסכים כי מדובר בממצאים אשר יכולים להתאים לנזק מיקרוטראומטי?

ב. האם תסכים כי נסיעה על מלגזה מסוג דיזל שלא היה מותקן בה כיסא הידראולי במשך 14 שנה על רצפת שטח אספלט / בטון שהיו בו בורות וסדקים כפי שפורט ברשימת עובדות מוסכמות, יוצרת טלטול ורטט על עמ"ש מותני . מה משמעות תנאי עבודה אלה ביחס לבלאי הטבעי שיש לגב התחתון במשך השנים?

ג. האם תסכים שמעיון בתיקו הרפואי של התובע עולה כי לא קיימת עדות לפגיעה טראומטית ספציפית בעמ"ש מותני. האם על בסיס האמור, ניתן לומר כי לתנאי עבודתו של התובע במשך שנים רבות יש השפעה משמעותית על פגיעתו של התובע?

ד. על איזו ספרות רפואית התומכת בעמדתך התבססת בעת קביעתך?

תשובת המומחה תוגש עד ליום 10.8.21.

לעיוני ביום 11.8.21.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשפ"א, (09 יולי 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: ודים פבליצ'נקו
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: