ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ויקה בקרמן נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופט, סגן הנשיאה עמית פרייז

מבקשים

ויקה בקרמן

נגד

משיבים

  1. מדינת ישראל (המאשימה)
  2. גדי כהן (הנאשם)

החלטה

לפניי בקשה לעיון בהכרעת הדין בתיק.

הנאשם הורשע, בכתב האישום המתוקן, בעבירות של איומים (2 עבירות) והסגת גבול.

המבקשת היא המתלוננת בתיק. המבקשת מנמקת את בקשה ברצונה להציג את פרוטוקול הכרעת הדין בדיון בבית המשפט למשפחה שיתקיים ביום 6/7/21. המאשימה לא הגיבה לבקשה. הנאשם מתנגד לבקשה. לטענת הנאשם הדיון שעתיד להתקיים בבית המשפט לענייני משפחה הוא בתביעת מזונות שלפרוטוקול אין רלוונטיות לגביה. לטענת ב"כ הנאשם המצאת הפרוטוקול לבית המשפט למשפחה עשויה לפגוע קשות ביחסים בין הנאשם לבנו. כמו כן צוין כי הנאשם מצוי בהליך טיפולי.

תקנה 4(א) לתקנות בתי המשפט ובתי הדין לעבודה (עיון בתיקים), תשס"ג-2003, קובעת כי כל אדם רשאי לבקש מביהמ"ש לעיין בתיק ובלבד שהעיון בו אינו אסור על פי דין. בסעיף (ד) לתקנה נקבע: "בבואו לשקול בקשת עיון, ייתן בית המשפט את דעתו, בין השאר, לענינו בתיק של המבקש, לענינם של בעלי הדין ושל מי שעלול להיפגע כתוצאה מהעיון, וכן לסבירות הקצאת המשאבים הנדרשת לשם היענות לבקשה."

בענייננו הדיון בתיק התנהל בדלתיים פתוחות ולא הוגש בו חומר שהעיון בו אסור על פי דין ( למעט תסקירי שירות המבחן שהעיון בהם לא התבקש). המבקשת היא המתלוננת בתיק ועל פניו מטרת העיון היא לגיטימית, על אף התנגדות הנאשם לכך שפרוטוקול הכרעת הדין יוצג בבית המשפט בענייני משפחה. באיזון האינטרסים של הצדדים לא נראה כי העיון יפגע בנאשם בצורה בלתי מידתית.

הבקשה מתקבלת.

המזכירות תעביר את ההחלטה לצדדים ותאפשר למבקשת לעיין בהכרעת הדין.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשפ"א, 05 יולי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ויקה בקרמן
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: