ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוהנד חטיב נגד עיריית אשקלון :

בפני כבוד ה שופטת גאולה לוין

המבקש

מוהנד חטיב
ע"י ב"כ עוה"ד ספורי מוחמד

נגד

המשיבה
עיריית אשקלון
ע"י ב"כ עוה"ד מוטי גל

פסק דין

לפניי בקשה מוסכמת להסתלקות מן הבקשה לאישור תובענה ייצוגית ובקשה למחיקת הבקשה לאישור תובענה ייצוגית, בהתאם לסעיף 16 ל חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו- 2006.

1. המבקש, תושב הכפר עילוט, הוגבל בעקבות תאונת דרכים קשה שעבר לפני מספר שנים ו הוא כיום אדם עם מוגבלות בניידות, ה מתנייע בכיסא גלגלים.

2. ביום 24.05.2020 הגיש המבקש תביעה ובקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד עיריית אשקלון, ובה טען כי היא לא פרסמה באתר האינטרנט שלה את רשימת הגנים הציבוריים שהונגשו או יונגשו לאנשים עם מוגבלות, וזאת בניגוד להוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח- 1998, תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות למקום ציבורי שאינו בניין), תשע"ד- 2013, ותקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות) תשע"ג- 2013. בגין האמור, העריך המבקש את נזקו האישי ונזק כל אחד מהקבוצה אותה ביקש לייצג, בסך של 700 ₪ ואת שווי התביעה הייצוגית על סך של 1,344,000 ₪.

3. יצוין כי נוכח חוסר בהירות בסוגית הסמכות העניינית, המתבררת כיום בבית המשפט העליון בבר"מ 6124/20, החלטתי ביום 23.09.2020 על עיכוב ההליכים עד להכרעה בבר"מ 6124/20. משכך, טרם הוגשה תשובה מטעם המשיבה וטרם התקיים דיון בהליך.

4. בטרם הוכרעה סוגיית הסמכות העניינית הגיש המבקש (ביום21.06.2021) את הבקשה שלפניי.
מהבקשה עולה כי המבקש אומנם סבור שהמשיבה לא עמדה בחובותיה החוקיות, אך יחד עם זאת נכון למועד הגשת הבקשה, מאתר האינטרנט של המשיבה עולה כי היא מפרסמת את הסדרי הנגישות.
לאור חשיבותו של הנושא, מחד, למול האינטרס לייתר ניהול הליכים יקרים, מאידך, ובהתחשב בכך שהמשיבה היא רשות ציבורית שקופתה היא קופת הציבור, הגיעו הצדדים להסדר לפיו המבקש יסתלק מבקשת האישור, הבקשה תימחק ותביעתו האישית נגד המשיבה תידחה.

המבקש סבור כי בקשת האישור הגשימה את יעדה והמשיבה דואגת למלא אחר התחייבויותיה.

המבקש ובא כוחו מסרו בבקשה כי הם מוותרים על כל תביעה או טענה שהעלו במסגרת ההליך נגד המשיבה ומתחייבים כי לא יהיו מעורבים בניהול הליכים מכל סוג נגד המשיבה בגין עילות וטענות דומות.

5. כעולה מן הבקשה, הצדדים הסכימו כי כל צד יישא בהוצאותיו.

6. לאחר שבחנתי את בקשת הצדדים מצאתי לנכון להיעתר לה, מכוח סעיף 16 ל חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו- 2006. משפירסמה המשיבה את הסדרי הנגישות באתר האינטרנט שלה , לא מצאתי טעם להמשך ניהול ההליך. משכך, גם לא מצאתי מקום להורות על איתור מבקש חלופי ועל פרסום הודעה על עצם ההסתלקות, דבר שיסרבל וייקר את ההליך שלא לצורך.

משכך, ולנוכח ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים, אני מאשרת את בקשת ההסתלקות.

סוף דבר – בקשת ההסתלקות מאושרת.

תביעתו האישית של המבקש נדחית ובקשת אישור התובענה כייצוגית נמחקת.

כל צד יישא בהוצאותיו.

ניתן היום, י"ד תמוז תשפ"א, 24 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מוהנד חטיב
נתבע: עיריית אשקלון
שופט :
עורכי דין: