ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צבי מינקוביץ נגד בנק אגוד לישראל בעמ :

בפני כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

תובעים

צבי מינקוביץ

נגד

נתבעים
בנק אגוד לישראל בעמ

פסק דין

התובע היה בעלים של מניות להשקעה (להלן: תיק ההשקעות) ובעלים של חשבון בנק שהתנהל אצל הנתבע (להלן: החשבון). בעבר, תיק המניות היה מנוהל על ידי הנתבע . לימים, ניהול תיק ה השקעות עבר לחברה חיצונית בשם "טרייד וואן".

התובע טוען שלאחר שניהול תיק ההשקעות עבר לחברת "טרייד וואן", הנתבע היה מנוע מלחייב את החשבון בעמלה כלשהי בגין תיק ההשקעות. אף על פי כן, לטענת התובע, הנתבע חייב את החשבון בעמלה בסך 308.43 ₪ שלא כדין. מכאן התביעה שבפניי לחייב את הנתבע להשיב לתובע את הסכום האמור. התובע גם הוסיף שהנתבע לא שלח לו הודעה כלשהי בדבר כוונתו לגבות את העמלה האמורה.

דין התביעה להידחות.

נציג הנתבע הסביר בדיון בבית המשפט שאומנם ניהול תיק ההשקעות עבר לחברת "טרייד וואן" אך עדיין הנתבע נתן את שירותי התפעול והתכנות של אותו תיק השקעות ועל כך הנתבע זכאי לקבל עמלה. התובע לא הפריך את הטענה האמורה בדרך כלשה י. יתר על כן, בסעיף 11 להסכם פתיחת החשבון נקבעה במפורש סמכותו של הבנק לגביית עמלות מהחשבון תוך קביעת מסלולי עמלות ים שעשויים להשתנות מעת לעת.

בנסיבות אלה, לא מצאתי צורך לדון בשאלה הטכנית האם נשלחה הודעה לתובע על גביית העמלות כפי שטען הנתבע, או שמא לא נשלחה, כפי שטען התובע.

לסיכום, התביעה נדחית. בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ד תמוז תשפ"א, 24 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: צבי מינקוביץ
נתבע: בנק אגוד לישראל בעמ
שופט :
עורכי דין: