ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק סקוברוניק נגד אופרייט ליס בע"מ :


לפני כבוד ה שופטת אסתר נחליאלי חיאט

מבקשים

1.יצחק סקוברוניק, עו"ד
2.גלית סקוברוניק
ע"י ב"כ עו"ד מאיסה דיראוי

נגד

משיבים

  1. אופרייט ליס בע"מ
  2. ניו פלדמן ובנו בע "מ

ע"י ב"כ עו"ד רז בן-דור ו/או שניר בר חיים

פסק דין

1. בקשה לאשר את הסתלקות המבקשים מבקשת האישור שהגיש ו היא הבקשה דנא שהוגשה בהתאם לסעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות, תשס"ו-2006.

2. בבקשת אישור התובענה הייצוגית שהגישו המבקש ים נטען ל"עוולות חמורות שביצעו בצוותא חדא המשיבות בחוסר תום לב משווע, שעולה לידי תרמית..." (סעיף 1 לבקשה). את הטענה ביססו המבקשים על שני אירועים, שניהם בעניין פגיעה ברכבים של המשיבה 1 שעיסוקה בתחום הליסינג.
כשקראתי את כתבי הטענות לא השתכנעתי כי הונחה תשתית, ולו ראשיתה, לטענות "לעוולות חמורות שביצוע המשיבות בצוותא" או ל"תרמית" כלשהי, ונראה היה לי כי יש ממש בטענות המשיבות שאין הבקשה מגלה עילות כלשהן נגד המשיבות, ומשכך גם אינן מצדיקות ניהול הליך התובענה הייצוגית.

3. משזו התרשמותי, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים בדיון שהתקיים בפני, המלצתי למבקשים להסתלק מהבקשה מאחר ש"מנגנון ההסתלקות נועד לאפשר לבית משפט למחוק תובענות שמתברר כבר על פני הדברים שהסיכוי שיוכרעו לטובת הקבוצה הם נמוכים, או שמטעם אחר אין עוד תועלת בהמשך ניהול ההליך" (ע"א 8114/14 מרקיט מוצרי ייעול בע"מ נ' סונול ישראל בע"מ, פסקה 23 (5.8.2018)).
המבקשים קיבלו את המלצתי כבר במהלך הדיון ואכן הוגשה בסמוך בקשה להסתלק מהתובענה.
4. טוב עשו המבקשים שקיבלו ההמלצה להסתלק מן הבקשה ללא כל גמול ו/או שכ"ט, ו משעשו זאת כבר במהלך הדיון הראשון הרי שייתרו קיום דיונים והליכים נוספים – ואני מאשרת את ההסתלקות כמבוקש.
משאשרתי את הסתלקות המבקשים מהתובענה אני דוחה את התביעה האישית של המבקש ים נגד המשיב ות, ללא צו להוצאות.

5. נסיבות התיק והדרך המהירה שהסתיים ההליך , בשלב מוקדם זה, בלי לבזבז זמן שיפוטי יקר ומיותר, ובלי לבזבז זמן נוסף של המשיבות, הרי משעשו כך בהתאם להמלצת בית המשפט, ומשהסכימו המשיבות ברוב הגינותן להמלצת בית המשפט להותיר את עניין ההוצאות לשיקולי, סברתי כי ראוי לעודד צדדים לפעול לפי המלצות בתי משפט לסיום הליכים בהתאם, ועל כן ראיתי לפעול לפי סמכותי בתקנה 7א(א)(4)(ב) לתקנות האגרות ולפטור את המבקשים מתשלום החלק השני של האגרה , שכן ההליך הסתיים מיד בדיון הראשון.
אוסיף כי אני מעריכה את עמדת המשיבות שלא עמדו על הוצאותיהם הגם שנדרשו להשיב תשובה לבקשת האישור, ולהגיע לדיון.

6. אני מאשרת אפוא את ההסתלקות ללא שישולם גמול, לא שכר טרחת עו"ד וגם ללא הוצאות. בנסיבות כפי שתארתי לעיל לא ראיתי ליתן כל הוראה נוספת לפי סעיף 16 לחוק תובענות ייצוגיות.

ניתן היום, י"ד תמוז תשפ"א, 24 יוני 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק סקוברוניק
נתבע: אופרייט ליס בע"מ
שופט :
עורכי דין: