ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוני חיים להב נגד דוד אסולין :

בפני: כבוד הרשם טארק חסנין

התובע:
רוני חיים להב

-
הנתבע:
דוד אסולין

החלטה

לפני שתי בקשות שהגיש התובע לתיקון פרוטוקול.
התובע מבקש להורות על תיקון פרוטוקול הדיון שהתקיים ביום 22.03.21 כך שבעמוד 4 בשורה 5 לאחר המילים "והוא היה שולח מכתב לפה ומכתב לשם" להוסיף את המילים "והייתי משלם לו". ובשורה 17 לרשום את המילה "החוצה" במקום המילה "הביתה".
בנוסף, התובע מבקש לתקן את שורה 10 בעמוד 4 בפרוטוקול באופן שבסוף דברי התובע יתווספו הדברים הבאים:
"נכון הפועלים לא מגיעים לעבודה, ביום שישי!
יוער, כי הנתבע קשור בהסכם עם המועצה הדתית קרית ים, וכאשר מקבלת פניה מהמועצה הדתית לקבורה עלית, גם בימי שישי, על הנתבע לבצע את העבודה.
באחד המקרים (ביום שישי) התקשר הנתבע ששה בבית הכנסת, לתובע ושאל איפה אתה? אמרתי בבית והוא ביקש ממני ללבוד בגדי עבודה ולהמתין להגעתו"
ותגובת הנתבע "אה, כן, זה היה פעם אחד".

הנתבע מתנגד לבקשה. לטענת הנתבע כל ניסיון לתיקון הפרוטוקול מהווה למעשה מקצה שיפורים מטעם התובע. עוד נטען כי התובע הינו תובע סדרתי הפועל בשיטת "מצליח", ושם לעצמו מטרה להתיש את הנתבע ולהתעמר בו, בין היתר, באמצעות הליכים משפטיים.
בתשובתו לתגובת הנתבע טען התובע כי תגובת הנתבע מדבר בעד עצמה ואינה מותירה בספק שתיקון פרוטוקול הדיון מתבקש. התובע הוסיף כי בית הדין היה ער לשינוי הדרסטי בעדותו ובגרסתו של הנתבע ולא ברור מדוע הקלדנית לא הקלידה את דברי הנתבע. עוד נטען כי הנתבע מנסה בכל דרך להתחמק מהדברים שאמר בפרוטוקול ושיש בהם הכרה של יחס י עובד –מעביד.

על פי סעיף 68א(ד) ל חוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 (החל בבית הדין לעבודה מכוח סעיף 39 ל חוק בית הדין לעבודה, התשכ"ט-1969), "... בעל דין רשאי להגיש בקשה לתקן רישום בפרוטוקול בתוך עשרה ימים מיום שהומצא לו הפרוטוקול".

גבולות הגזרה בהם רשאי בית הדין לפעול בקשר עם תיקון פרוטוקול הם לצורך העמדתו על דיוקו, ועל כן על הפרוטוקול לשקף, עד כמה שיותר במדויק, את הדברים שנאמרו בדיון, גם אם דברים אלו חורגים ממסכת הטענות שהועלתה בכתבי בי הדין של הצדדים. כל עוד נאמרו הדברים בדיון, הרי שיש לתעדם בפרוטוקול, ואין להורות על מחיקתם ממנו, גם אם המדובר בדברים העולים כדי הרחבת חזית, עת לבעל הדין שכנגד שמורה כמובן הזכות להתנגד להרחבת חזית.

לאחר שעיינתי בבקשה, תגובת הנתבע, תשובת התובע ופרוטוקול הדיון, הגעתי למסקנה כי הפרוטוקול משקף נאמנה את הדברים שנאמרו במסגרת הדיון המוקדם, ועל כן דין בקשת התובע לתיקון הפרוטוקול להידחות.

למיטב זכרוני הפרוטוקול משקף את אשר נאמר בדיון. התיקון שהתובע מבקש להוסיף, מהווה שינוי מהותי של הפרוטוקול והוספה לא מבוטלת של דברים, שבית הדין אינו זוכר כי נאמרו. יצוין בהקשר זה, כי במהלך שמיעת טענות הצדדים, ואשר נרשמו בפרוטוקול, התנהל (בהסכמת הצדדים) דיון מחוץ לפרוטוקול כך שייתכן מאוד כי חלק מהדברים נאמרו מחוץ לפרוטוקול במהלך ניסיון בית הדין להביא את הצדדים להסכמות (הסכם פשרה), ניסיון שלא צלח . ואולם, ממקרא הפרוטוקול עולה, כי הפרוטוקול משקף נאמנה את אשר נאמר במהלך הדיון, כשבית הדין אפשר לכל צד לטעון טענותיו באופן סדור ודבריו נרשמו באופן שמשקף את שנאמר.

5129371מכל המפורט לעיל – הבקשה נדחית.

התובע יפעל בהתאם להחלטה מיום 22.03.21 בתוך 30 ימים מהיום.

מעקב המזכירות.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, י"ב סיוון תשפ"א, (23 מאי 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: רוני חיים להב
נתבע: דוד אסולין
שופט :
עורכי דין: