ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מונדר עיראקי נגד כונס נכסים רשמי תל אביב :

לפני כבוד השופטת מרב בן-ארי

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
ובעניין:

המבקש/ת / החייב/ת:

מונדר עיראקי

נגד

המשיב:

1.כונס נכסים רשמי תל אביב
3.אהד בתרון (מנהל מיוחד)

החלטה

1. בקשת החייב לביטול פסק דין שהורה על ביטול ההליך.

2. לאחר עיון בכלל העמדות, מצאתי כי אין מקום לחידוש ההליך.

3. ההליך בוטל לאחר שהחייב התעלם מבקשה שהוגשה על ידי המנהל המיוחד להורות על ביטולו ולאחר שבתיק זה הוגשו מספר בקשות להורות על ביטול ההליך ולחייב ניתנו מספר רב של הזדמנויות להסיר מחדלים.

באותה מידה שהחייב הגיב להחלטת בית המשפט שביטלה את ההליך, לא הייתה מניעה שיעשה כן קודם לכן.

החייב גילה אדישות לזמנו של בית המשפט, שהוא זמן ציבורי יקר ומצומצם, ולכך יש השלכות, לבטח לאור תקנות סדר הדין האזרחי החדשות והמבוא להן . לא ייתכן שבמשך יותר משלוש שנים בית המשפט יקדיש משאבים יקרים כדי לתת עוד ועוד הזדמנויות לחייב, והאחרון לא יעשה דבר, ו"יתעורר" רק לאחר ביטול ההליך.

4. בפסיקה נקבע שעל בית המשפט להפעיל סמכות זו בזהירות, על מנת שלא לכרסם בעיקרון סופיות הדיון (רע"א 320/15 איריס דוויק נ' כונס הנכסים הרשמי, פסקה 6 (14.4.15)).

5. עוד נקבע כי הגשת בקשה לעיון חוזר ניתן להגיש רק אם חל שינוי נסיבות מהותי או התגלתה עובדה חדשה שלא היתה בפני בית המשפט בעת הדיון המקורי ומתן ההחלטה (ראו: רע"א 2381/14 עציון שחורי נ' כונס הנכסים הרשמי (7.7.14)).

6. נוסף על כך, על בית המשפט להביא בחשבון במסגרת שיקוליו, גם את התנהלות החייב לאורך ההליך, את תום ליבו ואת התועלת שתקום לנושים בקבלת הבקשה או בדחייתה.

7. בענייננו, החייב לא הצביע על שינוי כלשהו בנסיבות. החייב אף לא הסביר את התנהלותו בהליך ומדוע לא ניצל את ההזדמנויות שניתנו לו. החייב צבר חוב פיגורים, לא הגיש דוחות כנדרש, לא צירף מסמכים נדרשים (גם לא היום) ואף לא ניצל את ההזדמנויות הרבות שניתנו לו.

8. אני סבורה שמכלול הנסיבות של תיק זה, אינן מצדיקות עיון חוזר בהחלטה והחייאת התיק כעת.

9. מדובר בחייב שנהג בחוסר תום לב בולט ומובהק לאורך כל ההליך. צו הכינוס ניתן עוד בחודש ינואר 2018 ומחדליו של החייב נמשכים מזה זמן רב כמפורט לעיל.

10. לא מצאתי שהחייב הצביע על נסיבות חדשות או על טעמים המצדיקים עיון חוזר בהחלטה או החייאת התיק כעת. הצהרת כוונות מצד החייב להתחייב לעמוד בדרישות ההליך, שעה שניתנו לו אינספור הזדמנויות בעבר לעשות כן, לא מהווה שינוי נסיבות.

11. החייב יוכל למצות זכויותיו בהגשת בקשה חדשה ככל שהדין מאפשר זאת.

12. נוכח האמור, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, י"ב סיוון תשפ"א, 23 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מונדר עיראקי
נתבע: כונס נכסים רשמי תל אביב
שופט :
עורכי דין: