ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סולטאן גנאים נגד ענאן מוופק חמד טרביה :

לפני כבוד ה שופט מוחמד עלי

תובע

סולטאן גנאים

נגד

נתבע
ענאן מוופק חמד טרביה

החלטה

בתום קדם המשפט שהתקיים ביום 2.12.2020 קבעתי את התיק לשמיעת ראיות הצדדים ליום 2.6.2021, וכן הור יתי לצדדים להגיש תצהירי עדות ראשית, התובע תוך 30 ימים והנתבע 30 ימים לאחר מכן.

תצהירי התובע הוגשו רק ביום 18.5.2021 בלווית בקשה להארכת המועד עד להגשתם בפועל , בה נטען כי האיחור נבע "מתקלה משרדית מצערת". הנתבע מתנגד לבקשה ולחילופין סבור כי יש להשית על התובע הוצאות.

אין לקבל את התנהלות התובע. ההחלטה בדבר הגשת תצהירי עדות ראשית ניתנה לפני כחצי שנה, אך התצהירים הוגשו רק לאחרונה באיחור ניכר מאד. משמעות הגשת תצהירי התובע במועד כה סמוך ל ישיבת שנועדה לשמיעת הראיות ברורה: ביטול ישיבת ההוכחות. ברי שיש לתת שהות בידי הנתבע להגיש תצהירים מטעמם ועד למועד ההוכחות לא יחלוף המועד שנקצב לו מלכתחילה (נזכיר כי ישיבת ההוכחות קבועה ליום 2.6.2020). זאת ועוד, הנימוק שהמובא בבקשה, אין בו כדי להפחית מהמחדל ומהתוצאות הנגזרות ממנו.

במצב דברים זה, שקלתי אם להורות על מחיקת התביעה תוך חיוב התובע בהוצאות . בסופו של יום, מצאתי לקבל את הבקשה להארכת מועד ולהסתפק בהטלת הוצאות לטובת הנתבע ואוצר המדינה.

לפיכך, ניתנות ההוראות הבאות:

א) הישיבה הקבועה ליום 2.6.2021 נדחית ליום 8.11.2021, שעה 11:30.

ב) אני מאריך את המועד להגשת תצהיר התובע על למועד הגשתו בפועל.

ג) הנתבע יגיש תצהירי עדות ראשית מטעמו, תוך 45 ימים מהיום (ימי פגרה במניין ).

ד) אני מחייב את התובע לשלם הוצאות הן לתובע והן לאוצר המדינה בסך של 1,500 ₪ לכל אחד (סה"כ 3,000 ₪). הסכומים ישולמו תוך 30 ימים מהיום, שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית החל ממועד מתן ההחלטה ועד התשלום המלא בפועל.

ה) אשר להזמנת המתמלל – אין צורך בהזמנת עד זה משום שהראיה היא ההקלטה עצמה ולא התמלול ובית המשפט יאזין להקלטות בבואו ליתן את פסק הדין. מכל מקום ככל שקיימות טע נות לגבי התמלול תישמענה במהלך הדיון.

המזכירות תשלח את ההחלטה לצדדים וכן למרכז לגביית קנסות ואגרות.

ניתנה היום, י"ב סיוון תשפ"א, 23 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סולטאן גנאים
נתבע: ענאן מוופק חמד טרביה
שופט :
עורכי דין: