ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אדוארד עמוס ברנדווין נגד כונס נכסים רשמי תל אביב :

לפני כבוד השופטת מרב בן-ארי

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
ובעניין:

המבקש/ת / החייב/ת:

אדוארד עמוס ברנדווין

נגד

המשיב:

1.כונס נכסים רשמי תל אביב
2.משה תורג'מן (נאמן)

החלטה

1. בקשה חוזרת מטעם החייב להורות על הפחתת תשלום חודשי ופריסת חוב פיגורים.

2. בתיק זה הוגשה בקשה לביטול הליך משום שהחייב לא המציא מסמך נדרש, לא הגיש דוחות חודשיים החל מחודש יוני 2020 וצבר חוב פיגורים בסכום של 6,750 ₪, זאת למרות שבית המשפט הפחית את צו התשלומים החודשי בשל מצבו הכלכלי הנטען.

3. בתגובה, החייב צירף דוחות רטרואקטיביים מחודש יולי 2020 ועד לחודש אפריל 2021.

4. הגשת דוחות רטרואקטיביים לא מאפשרת בחינה נכונה של מצב כלכלי . לזאת יש להוסיף שהחייב לא ממצה את פוטנציאל השתכרותו והוצאותיו המדווחות בגין כלכלה עבור נפש אחת (1,900 ₪) הינה גבוהה מהרגיל לחייב המצוי בהליך של פשיטת רגל.

החייב לא תמך בקשתו באסמכתאות כלשהן (לתיק לא הוגשו דוחות כלכליים ואסמכתאות בדבר הוצאותיו והכנסותיו). אף טענתו לפיה משתכר כעת סך של כ- 4,500 ש"ח לא נתמכה באסמכתה כלשהי.

5. בנסיבות אלה היה מקום להורות על ביטול ההליך. למרות זאת, לחייב ניתנה הזדמנות נוספת להתנהל בהליך ולהסיר מחדלים תוך שקבעתי בהחלטות מיום 3.5.21 ומיום 19.5.21 שהבקשה להפחתת צו תשלומים חודשי תיבחן רק לאחר שהמחדלים יוסרו.

6. לא יעלה על הדעת שהחייב במשך תקופה ממושכת לא ישלם דבר לקופת הכינוס, יצבור חוב משמעות, לא יעמוד בתנאי ההליך ויגיש בקשה כעת להפחתה רטרואקטיבית. התנהלות זו נגועה בחוסר תום לב ואיני סבורה שקיימת כל הצדקה לדון בבקשה כעת.

7. יחד עם זאת, אין באמור כדי למנוע מהצדדים להגיע להסכמות כלשהן ביחס לפריסת חוב הפיגורים, כפוף לכך שהחייב יציג למנהל המיוחד אסמכתאות ביחס להכנסותיו והוצאותיו.

8. מעתה ועד לדיון הקבוע, החייב יקפיד להגיש דוחות שוטפים בזמן אמת, בצירוף מלוא האסמכתאות. דו"ח לחודש 5/21 יוגש עד ליום 10.6.21. דו"ח לחודש 6/21 יוגש עד ליום 10.7.21.

9. בהעדר הסרת מחדלים לרבות הסרת חוב פיגורים ושיתוף פעולה עם ההליך במועדים שצוינו בהחלטה קודמת , ההליך יבוטל.

ניתנה היום, ט' סיוון תשפ"א, 20 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אדוארד עמוס ברנדווין
נתבע: כונס נכסים רשמי תל אביב
שופט :
עורכי דין: