ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מירב כהן יהב נגד כונס נכסים רשמי תל אביב :

לפני כבוד השופטת מרב בן-ארי

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
ובעניין:

המבקש/ת / החייב/ת:

מירב כהן יהב

נגד

המשיב:

1.כונס נכסים רשמי תל אביב
2.יואב גמרסני (נאמן)
3. רו"ח גדסי שרעבי

החלטה

1. בקשה מטעם החייבת למתן הוראות.

2. צו כינוס לנכסי החייבת ניתן ביום 16.2.17.

3. ביום 3.3.19 החייבת הוכרזה פושטת רגל ונקבעה בעניינה תכנית פירעון.

4. לפני קריסתה הכלכלית של החייבת, המשיב 3 שימש כרואה חשבון לעסק שהיא ניהלה.

5. המשיב 3 הינו נושה בתיק והומצא לו צו הכינוס.

6. החייבת פנתה למשיב 3 מספר פעמים על מנת לקבל לידיה את חומרי הגלם שמסרה לו ביחס לעסק שניהלה. בכלל זה פנתה לקבל ממנו מסמכי הנהלת חשבונות לשנת 2016, הסדרי חוב שערכה החייבת עם רעייתו של עובד שנפטר, הסדר חוב מול עיריית יהוד והגב' חנה מעוז והסדרים נוספים, חשבוניות שהחייבת הנפיקה לספקים חיצוניים: גיא ששון, ג'רמי, קבלן שממנו החייבת שכרה מקום הפצה בעיר יהוד, תשלומי ארנונה וחשבונות שכירות, חשבוניות שוטפות של העסק לרבות תשלומי דלק, הוצאות משרד, כיבוד וכדומה. דוחות ומאזנים. זאת כדי שתוכל להגיש דו"ח עבור שנת 2016 ורשויות המס במטרה להסיר את החוב לרשויות מס הכנסה.

7. לטענת החייבת, המשיב 3 סירב להמציא את המסמכים בטענה לפיה לחייבת קיים חוב כלפיו בסכום של 40,000 ₪ ושיש לו זכות עיכבון.

מכאן הבקשה שלפני.

8. המשיב 3 טען בתגובה ש הוא נושה מובטח מכוח זכות עיכבון. לטענתו, כל המסמכים מעוכבים אצלו כחלק מהתקשרות חוזית בין הצדדים ואין להפריד בין המסמכים משנת 2016 לבין מסמכים נוספים שמעוכבים אצלו מכוח אותה התקשרות.

9. לטענת המשיב 3, לחייבת חוב כלפיו בסכום של 47,401 ₪ ועליה תחילה להסדיר את החוב ולאחר מכן תוכל לקבל לידיה את מלוא המסמכים.

10. לטענת המשיב 3, הנאמן הציע שהחייבת תשלם לו סכום של 2,500 ₪ לטובת שחרור המסמכים המבוקשים, כפוף לכך שהסכום ישולם על ידי צד שלישי ולא על ידי החייבת. אולם המשיב 3 סירב להצעה משום שלא הסכים לוותר על זכות העיכבון בת מורה לסכום זה ובכך לוותר על החוב של החייבת כלפיו.

11. בהחלטה מיום 8.4.21 הורתי למשיב 3 להסביר ולהציג אסמכתה לכך שהוא נושה מובטח, כמו כן להסביר את טענתו בדבר זכותו לעכב אצלו מסמכים. כמו כן ציינתי שהמשיב 3 לא פירט מה החוב, מדוע עסקינן בחוב מובטח ולא ראיתי שהוגשה תביעת חוב לתיק.

במצב דברים זה, אפשרתי למשיב 3, ככל שהוא עומד על בקשתו, להגיש בקשה מפורטת הכוללת את פירוט החוב, אסמכתאות לקיומו ולגובהו של החוב וטענות משפטיות מפורטות ביחס להיותו נושה מובטל מכוח היותו בעל זכות עיכבון.

למשיב 3 ניתנו 30 ימים לצורך הגשת הבקשה.

12. עיון בתיק מעלה שההחלטה מיום 8.4.21 הומצאה לבא כוחו ונצפתה על ידו ביום 8.4.21.

13. עד כה המשיב 3 לא הגיש תגובה או בקשה כלשהי והמועד חלף.

14. לאור האמור, ובהמשך להחלטה מיום 8.4.21, ובהעדר תגובה מטעם המשיב 3, אני מורה לו להמציא לידי החייבת את מלוא המסמכים הנדרשים המפורטים בסעיף 6 להחלטה זו עד ליום 6.6.21.

ניתנה היום, ב' סיוון תשפ"א, 13 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מירב כהן יהב
נתבע: כונס נכסים רשמי תל אביב
שופט :
עורכי דין: