ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליהי אלחלואני נגד בי.די.או :

לפני כבוד השופט בכיר אהוד שוורץ

התובעת:

ליהי אלחלואני

נגד

הנתבעת:

בי.די.או - בית הספר לפיננסים בע"מ

פסק דין

לטענת התובעת, ביום 23.6.2020, נרשמה לקורס הנהלת חשבונות בכירה במכללת BDO , בעלות של 4,990 ₪. לטענתה סובלת ממחלת ילדות נדירה, ו ממערכת חיסונית חלשה. לטענתה לאחר שגילתה, כבר במפגש הראשון ללימודים, כי אין הקפדה על כללי התו הסגול , פרשה מן השיעור וניסתה לבטל את הרישום לקורס, אולם הנתבעת אינה מוכנה להשיב לה את כספה.

לטענת הנתבעת, מ פעילה מזה 13 שנים בית ספר פיננסים מבית BDO . לטענתה, הלימודים התקיימו על פי כללי התו הסגול, ולא נשקף סיכון לאף תלמיד. בנוסף טוענת כי התביעה מוגשת בחוסר תום לב, וענין המגיפה הינו אמתלה מלאכותית להחזר המנוגד לכללים. לטענת הנתבעת, הציעה, בשל הטענה למצבה הבריאותי של התובעת, לשנות את מועד הקורס, ובטווח של 12 חודשים, אך סורבה.

הצדדים נחקרו בדיון.
התובעת ציינה כי לא הקפידו על מדידת חום, לא היה מרווח מספיק בין הספסלים, חלק מהתלמידים לא עטו מסכה, למרות שהמרצה העירה, לא הייתה אכיפה בעניין.
עוד ציינה כי קורס במועד או מתכונת אחר ת אינו רלוונטי יותר, באשר החלה ללמוד שיווק.

נציג הנתבעת ציין כי עמדו בכל דרישות התו הסגול, מבחינת משתתפים בכיתה (עד 20 תלמידים) וכן מדידת חום ועטית מסכה ואף המרצה הקפידה לדרוש בענין.
ציין שאם התובעת טוענת לבעיה רפואית, מלכתחילה , לא הי תה צריכה להירשם לקורס פר ונטלי, ציין שבמועד הרישום, ואף כיום קיים קורס דיגיטלי, וההצעה להקפאת הקורס ו ל 12 חודשים הוגנת, וככל שהדבר נדרש, ניתן לשמר הזכות לקורס, גם ל 24 חודשים.

לאחר עיון בחומר שבתיק ושמיעת הצדדים, אני מחליט לדחות את התביעה.

התובעת לא הציגה אסמכתא ו /או אישור רפואי מתאים , ובקשר למצבה הרפואי הנטען.
ההרשמה לקורס נעשתה כאשר הקורונה כבר כאן, וידועה לכל, התובעת בחרה בקורס לימוד פרונטלי, וחרף מצב בריאותה כנטען . התובעת גם לא הניחה ראיות מספקות , בדבר אי עמידה בתנאי התו הרלוונטי מצד המכללה / הנתבעת, ובאופן המצדיק העברת הנטל בענין לנתבעת.

עוד טוענת התובעת, כי ההצעה למועד חלופי אינה רלוונטית כעת עבורה, מו הדיון עולה שבזמן אמת, ובהמשך, הצעה זו עמדה על הפרק, ואולם התובעת דרשה השב ת מלוא סכום עלות הקורס.
שעה שניתנה אפשרות לדחיית הקורס , ו/או לימוד באופן דיגיטלי, דומה שעם כל ההבנה לתחושות התובעת, וחששה הסובייקטיבי בעניין, שהינו לגיטימי, עדיין לא ראיתי , שהמניעה הנטענת, מצדיקה השבה כנדרש, וכאשר לא הונח לה לטעמי, בסיס משפטי ראוי, בדין, ו/או במסגרת ההזמנה, וכאשר מדובר בקורס שהתחיל.

נוכח האמור אני מורה על דחיית התביעה.
בנסיבות איני עושה צו להוצאות .

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים

ניתן היום, ב' סיוון תשפ"א, 13 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליהי אלחלואני
נתבע: בי.די.או
שופט :
עורכי דין: