ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בכור מיקיטן נגד כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון :


בפני כבוד ה שופטת רבקה איזנברג

מבקש

בכור מיקיטן

נגד

משיבים

  1. כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
  2. ליעד יוסף (מנהלת מיוחדת)

פסק דין

עיון בתיק מגלה כי למרות ההחלטה מיום 25.3.21 , ה חייב לא הסיר מחדלי ו. החייב לא עשה כן גם לאחר שקיבל ארכה ביום 21.4.21. ההליך בעניינו של החייב כבר בוטל בעבר , ולמרות זאת, לא הפנים את חובותיו בהליך, שב וצבר מחדלים מהותיים ביותר של פיגורים ו אי הגשת דוחות.
החייב הגיש בקשות שנוגעות לנושיו בדין קדימה, ולצורך לקדם הצעת הסדר, אולם ברי כי אין בכך כדי לאיין את חובתו הבסיסית לסילוק מחדליו הכה מהותיים, לא כל שכן, כשהובהר לו בהחלטה מיום 5.8.20, עת בוטל פסק הדין, כי עליו להתמיד ולקיים אחר חובותיו בהליך.
אם לא די באמור, הרי שמהודעות נושיו בדין קדימה- מל"ל ומס הכנסה עולה כי ח ובותיו בדין קדימה לנושים אלה מגיע לסכומים גבוהים ביותר, באופן שממילא אינו מ ניב תועלת לנושים בדין רגיל מהליך זה.
בנסיבות אלו, ובזיקה להתראה שניתנה בהחלטה לעיל, אין לי אלא לראות את החייב כמי שוויתר על הצורך בהמשך ההליך, ועל כן אין מנוס אלא למחוק את בקשתו העיקרית.
יובהר כי מחדלי החייב שעה שה וא חוסה תחת צו הכינוס שניתן בעניינו מהוו ים התנהגות בחוסר תום לב , שעה שמחד גיסא נהנה ה חייב מהטבות הנובעות מצו הכינוס, ומאידך גיסא אינו מבצע הנדרש ממנו במסגרת הליך הפש"ר.
לפיכך אני מורה על מחיקת הבקשה לפשיטת רגל על כל השלכותיה.
בנסיבות אלה, ההגבלות שהושתו בצו הכינוס מבוטלות, וצו עיכוב יציאה מן הארץ יעמוד על כנו למשך 90 יום נוספים.
תנאי להגשת בקשה לביטול פסק דין זה הינו צירוף אישור המנהלת המיוחדת בתוך 30 יום מהיום בלבד בדבר: סילוק מחדלי החייב (פיגורים, דוחות, החרגת החובות בדין קדימה או הצעת הסדר שמניבה תועלת ממשית לנושים בדין רגיל) בתוספת תשלום לקופת הכינוס אשר בנסיבות שפורטו יעמוד על סך 7,000 ₪ בגין הוצאות ביטול פסה"ד.

הגשת בקשה עיקרית חדשה תהא בהתאם להלכ' אלקצאצי (ע"א 8673/13 גמיל אלקצאצי נ' כונס הנכסים הרשמי [2.4.14]).
הוצאות ההליך ישולמו בהתאם לתקנות (הוצאות המנהל המיוחד בסך של 500 ₪ ישולמו בנוסף), ולחלופין, לפי הנחיות הכונ"ר לעניין תעריפים מינימאליים, לפי הגבוה מביניהן, והיתרה תועבר לנושים בכפוף לכל דין תקף.

ניתן היום, ב' סיוון תשפ"א, 13 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בכור מיקיטן
נתבע: כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
שופט :
עורכי דין: