ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עליזה עיני נגד עטאר עזורי :

לפני כבוד ה שופט עודד מאור

התובעות

1.עליזה עיני (יורשת המנוח בנימין עיני ז"ל)
2.סמירה בלס
שתיהן ע"י ב"כ עו"ד אחיקם גריידי

נגד

הנתבעים

1.עטאר עזורי
2.מוריס לאווי
שניהם ע"י ב"כ עו"ד משה שפורן

פסק דין

תביעה ותביעה שכנגד.
התובעות הגישו תביעה כנגד הנתבעים להצהיר כי הן בעלות במשותף של הזכויות בנכס המקרקעין הידוע כ- 194/625 חלקים בחלקה 20 בגוש 6802 (להלן: "הנכס").

הנתבע 1 הגיש תביעה שכנגד כנגד התובעות במסגרתה עתר למחיקת הערת האזהרה הרשומה לטובת התובעת 2 על זכויותיו בנכס בד בבד עם הצהרה על בטלותה.

בדיון שהתקיים לפני ביום 17.1.21 הוצע מתווה לסיום על ידי בית המשפט – אליו הסכימו הצדדים – על פיו, בין השאר, הסמיכוני הצדדים לפסוק בתובענה ובסכסוך על דרך הפשרה ועל פי שיקול דעתי, ללא הנמקה, בהתאם לסמכות הנתונה לבית המשפט על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד-1984, וזאת לאחר שמיעת עדותה של עו"ד הולנדר.

הצדדים גם סיכמו טענותיהם בכתב.
על סמך כל החומר שלפניי, תוך שאני נותן משקל להסכמה בין הצדדים, ותוך שאני לוקח בחשבון את טענותיהם ההדדיות של הצדדים, ולסילוק סופי ומוחלט של התביעה והתביעה שכנגד נשוא תיק זה, אני קובע כי כל אחת מהתובעות זכאית ל- 15% מהזכויות בנכס (ושתיהן יחדיו 30%).

78313
יצוין שהשיעור במקרקעין שנפסק משקף את עמדת בית המשפט ביחס לטענות הצדדים השונות, הן במישור המהותי והן במישור הדיוני, ומהווה שקלול של הערכת סיכונים והאיזון שבין הטענות ההדדיות. פסק הדין ניתן ללא נימוקים וללא קביעות שבעובדה או שבמהימנות. הצדדים הסכימו לכך, וזוהי גם הדרך המקובלת והראויה בפסיקה על דרך הפשרה, בהתאם לשיקול דעת בית המשפט, על מנת שפסק הדין יהיה סופי, ויסיים את הסכסוך באופן סופי ותוך פרק זמן קצר.

ניתן היום, ב' סיוון תשפ"א, 13 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עליזה עיני
נתבע: עטאר עזורי
שופט :
עורכי דין: