ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איברהים קובהא נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט גיל קרזבום, סגן נשיא

מבקש

איברהים קובהא
באמצעות בא כוחו עו"ד אנס דיראווי

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

הבקשה וטענות הצדדים
לפני בקשה להארכת מועד להישפט בגין דו"ח שעניינו נהיגה מעל המהירות המותרת. לטענת המבקש הוא הגיש בקשה להישפט במועד, אך לא ברור מה עלה בגורל בקשתו. לגופו של עניין כפר בביצוע העבירה. בהתאם טען כי ייגרם לו עיוות דין במידה ובקשתו תידחה.

המשיבה מתנגדת לבקשה מהטעם שהבקשה להארכת מועד להישפט לא הוגשה במסגרת התקופה שנקבעה בחוק.
דיון והכרעה
לאחר ששקלתי את הבקשה וטענות הצדדים אני מחליט לדחותה.

אשר לטענת המבקש לפיה שלח בקשה להישפט במסגרת התקופה הקבועה בחוק, המבקש לא הוכיח טענתו זו אף לא לכאורה. המבקש לא צירף לבקשתו כל מסמך לתמוך בטענתו זו: לא אישור משלוח הבקשה בדואר רשום, ולא עותק מהבקשה. לא בכדי קבע המחוקק כי בקשה להישפט צריכה להישלח בדואר רשום (ראה ס' 42 + טופס 8א ב.(2) לתקנות סדר הדין הפלילי התשל"ד 1984). בנסיבות אלו, המבקש לא הוכיח כלל את טענתו לפיה הגיש בקשה להישפט במועד, ובכלל.

גם לגופו של עניין לא הועלתה טענת הגנה המצדיקה את קבלת הבקשה. אמנם המבקש טוען שלא ביצע את העבירה, אך לא די בכפירה כללית כדי להצדיק את קבלת הבקשה. ראה בהקשר זה רע"פ 2474/18 ‏ ‏ יואל גולדברג עו"ד נ' מדינת ישראל שם נקבע כי : "בקשה לביטול פסק-דין שניתן בהיעדר, בטענה לעיוות דין, צריכה להיות מלווה בתשתית ראייתית בעלת משקל המצביעה על פוטנציאל ממשי לשינוי התוצאה".
מעבר לנדרש, מעיון בדו"ח המקורי אשר הוגש לבית המשפט עולה, כי המבקש לא כפר במיוחס לו ותגובת ו במעמד קבלת הדו"ח הייתה: "אני מחפש בן אדם שברח לי, הייתי בבית חולים צפת ואני חוזר 2. מצטער טעיתי לא אעשה זאת מתנצל", ומדובר לכל הפחות ב"ראשית הודיה" אם לא בהודיה ממש.
לאור כל האמור לעיל, לא שוכנעתי כי ייגרם למבקש עיוות דין אם בקשתו תדחה.

הבקשה נדחית.

להודיע לצדדים.

ניתנה היום, א' סיוון תשפ"א, 12 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איברהים קובהא
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: