ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אלעד ביטון :

בפני כבוד השופטת בכירה אבירה אשקלוני

מאשימה

מדינת ישראל
באמצעות פמת"א- עו"ד גיל קרן

נגד

נאשמים
אלעד ביטון (עצור/אסיר בפיקוח)
ע"י ב"כ ירון פורר

החלטה

לפני בקשת הנאשם להקלה בתנאים המקבילים באופן ש תתאפשר לו יציאה לחופשה משפחתית באילת , לרגל יום הולדתו.

לעמדת ב"כ הנאשם, הנאשם נמצא מזה תקופה ארוכה ביותר במעצר בית. חברתו ו משפחתו תכננו נסיעה לאילת בין התאריכים 14.5.21- 19.5.21.לשם חגיגת יום הולדתו. .המבקש ישהה במלון בליווי ובפיקוח של מי ממפקחיו בכל עת. עוד נטען כי השהייה עם בני משפחתו המפקחים במלון באילת אינה שונה מהשהייה עם המפקחים בחג הפסח אצל קרובי המשפחה , אותה בית המשפט אישר לאחר הסכמת המאשימה .

כן נטען כי באיזון הראוי בין משך התקופה של התנאים המגבילים אל מול מצוקתו האישית, על בית המשפט להיעתר לבקשה וכי הנופש דווקא יועיל לנאשם ויהווה מוטיבציה להתקדמות.

המאשימה מתנגדת לבקשה. לטענתה, המבקש החל השתתפותו בבית המשפט הקהילתי בחודש 3/21. מאז טרם ניתן בעניינו תסקיר עומק וטרם התייצב מצבו ואף עולה הרושם כי ההתמכרות לסם עומדת בעינה. חופשה אינה חובה ועל המבקש לזכור את המסגרת בה מצוי. כצעד בונה אמון הסכימה המאשימה לבטל את האיזוק האלקטרוני בשלב מוקדם בהליך בית המשפט הקהילתי, ומאז לא רק שהמבקש טרם התקדם בצעדיו כי אם נסוג לאחור. לדידה, יש להמתין עד שתיבנה לנאשם תכנית טיפולית ואז בשילוב ידיים יבחן מה צריך לעשות כדי שהנאשם יצליח וישנה את דפוסי חייו.

לעמדת שירות המבחן, לאור מעידת הנאשם בשימוש בסמי ם, העובדה שטרם נערכה פגישה ראשונה של הנאשם עם קצינת המבחן ועדין לא נבנתה תכנית שיקום בעניינו, אין מקום להיעתר לבקשה.

לאחר ששקלתי את עמדות הצדדים ושירות המבחן, לא מצאתי מקום להיעתר לבקשה.
אכן צודקת ב"כ המאשימה כי אין ללמוד גזירה שווה מהעובדה כי הותר לנאשם בשלב כה מוקדם בתוכנית, לשהות אצל משפחתו בחג הפסח בישוב ספסופה, לנופש המבוקש באילת. ו אין בהיעתרות שלעצמה כדי להוות טענת נגד לאי הסכמה לבקשה זו.
שומה על המשתתף להבין כי הוא מצוי בשלבים הראשונים בתכנית של בית המשפט הקהילתי וכי לתוכנית זו תנאים והתקדמות משלה כל זאת גם בהינתן כי טרם נבנתה תכנית השיקום.

לא נעלם מעיני כי הנאשם מצוי מזה כשנה בתנאים מגבילים, אולם שעה שנכנס לתכנית רק בחודש מרץ 21 ניתנו לו עד כה לפנים משורת הדין הקלות משמעותיות, גם טרם עריכת תכנית שיקום.

לפיכך, נוכח כל האמור הבקשה נדחית.
אני מאחלת לנאשם מזל טוב ליום הולדתו ובטוחני כי יוכל לחגוג זאת גם בדרך אחרת.

ניתנה היום, א' סיוון תשפ"א, 12 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אלעד ביטון
שופט :
עורכי דין: