ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עו"ד בעז קראוס נגד מרינה צצקיס :

לפני: כבוד השופט גיא הימן

התובעים:
עו"ד בעז קראוס

נגד

הנתבעות:

  1. מרינה צצקיס
  2. יונית צצקיס סולר

בשם התובע:
עו"ד נבות תל-צור; עו"ד ליה גוני
בשם הנתבעות:
עו"ד מאיר אהרוני; יניר אהרוני

החלטה

התובע בתובענה שלפנַי ייצג את הנתבעות בהליך לקיום צוואה, בבית המשפט לענייני משפחה. כעת טוען התובע, שלא שולם לו שכרו כמעוגן בהסכם התקשרות עליו חתמה נתבעת 1, הגב' מרינה צצקיס. בהמשך לדיון בקדם משפט, מיום 12.11.2021, ביקש התובע לתקן את כתב תביעתו ולהפחית את סכומו של הסעד הנתבע.

לאחר שעיינתי בנימוקי הבקשה ובתשובה לה, נחה דעתי להיעתר למבוקש. כך הן מחמת הגישה המקלה הנהוגה בהלכה לבקשות כגון דא, כאשר התיקון דרוש להכרעה בפלוגתאות שבמחלוקת (רע"א 2345/98 דנגור נ' ליבנה, פ"ד נב(3) 427, 431 (1998)) והן מכיוון שהבירור מצו בשלב מקדמי ביותר . איני סבור, מנגד, שתגרם הכבדה וסרבול לנתבעות או שהמשפט יושג לאחור, עקב תיקונו של כתב התביעה (רע"א 6113/13 פלוני ואח' נ' ועד האגודה השיתופית כפר ביאליק – כפר שיתופי להתיישבות חקלאית בע"מ, בפסקה 6 להחלטתה של כבוד השופטת אסתר חיות (פורסם באתר הרשות השופטת, 19.12.2013)). התוצאה היא אם כן, שכתב התביעה המתוקן מתקבל לתיק בית המשפט.

כמפורט בתקנה 47(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018, הנתבעים רשאים להגיש כתב הגנה מתוקן, ביחס למה שתוקן בכתב התביעה המתוקן ואליו בלבד, לפי המועד הקבוע בתקנות. לאחר שבתיק בית המשפט יימצאו כלל כתבי הטענות הצדדים יגישו עדויות ראשיות. לפי סמכותי שבתקנה 67(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018 קביעתי היא שהעדויות הראשיות בתובענה זו תוגשנה בכתב.

התובע, אם רצונו בכך, יגיש תצהירים של עדות ראשית וכל בקשה להזמנתו של עד בידיו של בית-המשפט – מנומקת, לרבות הסיבה לאי-הגשתו של תצהיר של עדות ראשית, נתמכת בתצהיר ובה גם הערכה של תמצית-העדות ובקשה לענין סוג-החקירה (ראשית או נגדית), עד ליום 21.7.2021. בנוסף, לפי סמכותי שבתקנה 87(ה), יחד עם העדויות הראשיות תוגש כל חוות-דעת של מומחה שברצונו להגיש, ערוכה כדין. הנתבעות, אם רצונן בכך, יעשו כן לא יאוחר מיום 7.8.2021. לתצהירים ולחוות-הדעת תצורפנה כל הראיות החפציות, שמבקש בעל-הדין כי יהיו חלק מחומר-ראיותיו בתיק זה, ושניתן להגישן באמצעותו של המצהיר או המומחה, לפי הענין. לא תצורף ראיה כזו לתצהיר או לחוות-הדעת – לא יורשה צירופה אל התיק בשלב מאוחר יותר אלא מטעמים מיוחדים.

דיון נוסף בקדם משפט יישמע לפניי ביום 25.11.2021.

לעת הזו איני עושה צו להוצאות ואלה ייבחנו שוב בסיומו של ההליך.

ניתנה היום, י"ז באייר התשפ"א, 29 באפריל 2021, שלא במעמד- הצדדים.


מעורבים
תובע: עו"ד בעז קראוס
נתבע: מרינה צצקיס
שופט :
עורכי דין: