ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק חי נגד ב.ר פרימדור בע"מ :

לפניי
כבוד ה רשמת הבכירה דליה אסטרייכר

התובע

יצחק חי

נגד

הנתבעת
ב.ר פרימדור בע"מ

פסק דין

לפני תביעה לפיצוי כספי נוכח העדר התאמה בעסקה לרכישת דלתות פנים.

לטענת התובע, ביום 09.09.20 20 הוא הזמין מאת הנתבעת 9 דלתות פנים מדגם "פיוז'ן" כאשר 8 דלתות בשלושה מימדי רוחב סטנדרטי של 70,80,90 ס"מ ודלת אחת נוספת לאמבטיה רחבה יותר וזאת לאחר שהובהר לא כי אין בעיה מניעה כי גם הדלת הרחבה יותר תוכל להיות מסופקת לו מאותו הדגם. בהתאם, התובע שילם מקדמה על סך של 2,000 ₪. לטענתו, מששב לביתו לאחר ההתקנה גילה כי סופקו לו ואף הותקנו בביתו 8 דלתות מסוג אחר מהמוסכם והוא ביקש להחליפן הדלת ה- 9 אף היא מסוג אחר לא הותקנה . לדבריו מרגע שביקש את החלפתן התחילו איומים כלפיו והוא חש פחד ולכן שילם את 6,000 ₪ הנוספים תוך הבטחת הנתבעת להחלפת הדלתות. עד היום לא הוחלפו הדלתות והוא מבקש גם את הדלתות שהזמין וגם פיצוי כספי.

הנתבעת טוענת כי אין חולק כי בהזמנה נרשם בטעות דלתות מסוג "פיוז'ן", עם זאת טוענת כי הרישום נעשה בטעות אחרי מתן הסבר מקיף לתובע כי לא ניתן לייצר את הדלת ה- 9 מהדגם שביקש. לפיכך, מלכתחילה לא היה ניתן לבצע את ההזמנה הרשומה וגם כעת לא ניתן ליישם אותה. לטענת הנתבע היא מוכנה היתה לספוג את הטעות ובגינה לוותר על התשלום הנותר בסך 1,500 ₪ שנשאר לחייב בהם את התובע , להחליף לו את 8 הדלתות לדגם שביקש ואף לבטל את העסקה אולם התובע סירב בתוקף ופנה לערכאות משפטיות .

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ונספחיהם ושמעתי באריכות את הצדדים, תוך הבנה כי טעות הרישום בהזמנה נעשתה בתום לב והלכה למעשה לא ניתן לספק לתובע את הדלת ה-9 בדגם אותו רצה ובכך לרצות את התובע, וממילא כי בסוף הדיון ביקש התובע להישאר עם הדלתות כפי שהן מותקנות אצלו כעת ולהסתפק פיצוי כספי ומשנתתי דעתי לסכום עלות הדלתות במקור (9,400 ₪), את הנתון כי חלק מן התשלום עבור העסקה על סך 1,500 ₪ טרם שולם, והדלתות כאמור נשארות בביתו, אני מוצאת לחייב את הנתבעת לשל ם לתובע סכום נוסף על סך 1,500 ₪ וכן סך של 500 ₪ הוצאות משפט. סכום זה ישולם תוך 30 ימים שאם לא כן ישא רבית והפרשי הצמדה מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור, תוך 15 ימים, לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד

ניתן היום, א' סיוון תשפ"א, 12 מאי 2021, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק חי
נתבע: ב.ר פרימדור בע"מ
שופט :
עורכי דין: